Saeimā iesniedz ierosinājumu 32 stundu darba nedēļai 15. Jan (2019)

Samazināt noteikto „normālo” darba laiku likumā uz 32 stundām, nesamazinot iepriekš noteiktās brīvās dienas un samazināto darba laiku pirms svētku dienās – šāds likumdošanas grozījumu kolektīvais iesniegums pirmdien, 14. janvārī, tika iesniegts Saeimā.

Tālāk iesniegums ir jāizskata Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, lemjot par tā nodošanu balsojumam Saeimas plenārsēdē.

Iniciatīvas autors argumentē, ka samazinātais darba laiks dos sabiedrībai papildus brīvo laiku, un arī darba diena būs vairāk produktīvāka. Tiek pieļauts, ka tas varētu radīt arī vairāk darbavietu.

Parakstu vākšanas laikā kopš 2016. gada decembra platformā ManaBalss.lv tās autoram ir mainījušies dzīves un darba apstākļi, kā iznākumā viņš lūdza iniciatīvu tālāk virzīt kādam no tās atbalstītājiem, un to ir uzņēmies Jānis Kuzins.

Iniciatīvas pārstāvis iesniegumā Saeimai kā argumentu min arī ES Tiesas 2015. gada spriedumu, ka darba laikā ir jāieskaita arī ceļš uz darbu un no darba, un „šis ir veids, kā šis lēmums tiks izpildīts,” raksta J. Kuzins. Jānorāda gan, ka ES Tiesas konkrētais spriedums bija par darbiniekiem bez fiksētās darba vietas, piemēram, dažādu pakalpojumu kompāniju montieriem.

Kā to iniciatīvu jaunumu publikācijās norādījusi arī ManaBalss.lv, īsākas vispārējās darba nedēļas garums tomēr ir leģitīms, pasaulē pastāvīgi apspriests un daudzu ekonomistu atbalstīts jautājums jau ar atsevišķiem risinājumiem kompāniju līmenī.