Saeima sāks pārskatīt autoskolu regulējumu Covid-19 apstākļos 09. Apr (2021)

Praktiski bez iebildēm Saeimas attālinātajā sēdē ceturtdien, 8. aprīlī, ir nodots tālāk atbildīgajām komisijām Latvijas pilsoņu virzītā prasība noteikt atļauju braukšanas un pirmās palīdzības eksāmeniem autoskolās visā Covid-19 krīzes laikā.

Kolektīvais iesniegums "Atļaut braukšanas apmācības un eksāmenus autoskolās" 24. martā tika izskatīts Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, un tika pieņemts lēmumprojekts tā izskatīšanu turpināt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā. Praktiski tikai par šo jautājumu – par atbildīgo komisiju – arī bija debates Saeimas sēdē, bet par pašas iniciatīvas un autoskolu darba ierobežojumu pārskatīšanas nepieciešamību deputāti bija vienisprātis.

Deputātu vairākums pievienojās Tautsaimniecības komisijas vadītājam Ralfam Nemiro (KPV LV), ka šā jautājuma izskatīšanai atbilstīgāka ir Sociālo un darba lietu komisija. Sēdes vadītāja norādīja, ka balsojums ir iespējams tikai par sagatavoto lēmumprojektu. Ja tiek mainīta atbildīgā komisija, tad izstrādātais lēmumprojekts ir jānoraida.

Debatēs izskanēja viedoklis, ka Saeimas iekšējo procesu dēļ nedrīkst vilcināties ar 10'000 pilsoņu gribas ņemšanu vērā un jautājuma izskatīšanu, un tam piekrita arī R. Nemiro. Iznākumā viņš bija vienīgais, kurš balsojumā atturējās, bet 87 deputāti bija par.

Paredzami šīs iniciatīvas izskatīšanā tiks iesaistīta Sociālo lietu komisija.


Abonē ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!