Saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā vēršam sabiedrības uzmanību uz divām iniciatīvām 24. Feb (2022)

(Papildināta ar pēdējām četrām rindkopām.)

Izņēmuma kārtā organizācijas ManaBalss komanda īpaši izceļ trīs jaunas iniciatīvas mūsu platformā.

Reaģējot uz ziņām, Latvijas pilsoņi ir ierosinājuši sekojošas iniciatīvas – "Par diplomātisko attiecību pārtraukšanu ar Krievijas federāciju", "Krievijas embargo" kā arī "Par es oficiālās vai potenciālās kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai".

Lai saglabātu politisko un tēmu neitralitāti, organizācijas ManaBalss komanda atturas izcelt konkrētās mūsu platformā rosinātās iniciatīvas, tomēr šai situācijā izdarām izņēmumu un aicinām sevišķi Latvijas pilsoņus apsvērt savu atbalstu šīm iniciatīvām.

Aicinām apsvērt iespēju parakstīties un tā paust savu demokrātisko nostāju arī Latvijas nepilsoņus!

Lai gan saskaņā ar Saeimas kārtības rulli jūsu paraksti pēc visu par iniciatīvām nodoto parakstu izvērtējuma iedzīvotāju reģistrā parlamentā netiks ņemti vērā, arī jūsu nostāja tomēr nepaliks nepamanīta. Un arī tā ir demokrātiska iespēja un sava veida signāls politikas veidotājiem.

Norādām, ka Ārlietu ministrija ir iesniegusi izskatīšanai valdībā Nacionālo pozīciju, kas paredz atbalstu Ukrainas dalībai Eiropas Savienībā un kandidātvalsts statusa piešķiršanu.

Tā ziņo ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ierakstā Twitter 28. februāra vakarā.

Šī ziņa seko iepriekšējiem jaunumiem, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir nosūtījis attiecīgu aicinājumu ES Padomes prezidējošās valsts Francijas prezidentam Emanuelam Makronam, Eiropadomes priekšsēdētājam Šarlam Mišelam, Eiropas Komisijas priekšsēdētājai Ulzulai fon der Leienai un Eiropas Parlamenta prezidentei Robertai Metsolai.

Turpinot parakstīties par šo iniciatīvu, jūs valdībai un citām amatpersonām un politiķiem norādāt uz sabiedrības turpinošo atbalstu šim aicinājumam!


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!