Simboli ir svarīgi – autore aicina atbalstīt Mazā biznesa dienas iniciatīvu 26. Jun (2020)

Pasaulē pēc ANO iniciatīvas 27. jūnijā atzīmē Starptautisko Mikro, mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) dienu.

Latvijā MVU pēc skaita ir lielākā daļa no uzņēmumiem; pēc pienesuma ekonomikai – virs 40% no kopējā apgrozījuma. Latvijas Biznesa savienība (LBS) jau kopš 2016. gada rosina vēl skaidrāk apzināties šo mūsu sabiedrības, valsts un ekonomikas svarīgo daļu ar jaunu atzīmējamo dienu.

Latvijā Mazā biznesa diena mikro un mazajiem uzņēmumiem tiek organizēta iniciatīvas ''Atbalsti mazo biznesu'' ietvaros. Tas ir viens no publiskākajiem pasākumiem, kurā var piedalīties ikviens sabiedrības loceklis. LBS aicina šo dienu atzīmēt ik gadu trešajā novembra sestdienā.

LBS padomes priekšsēdētāja Elīna Egle saziņā ar ManaBalss uzsver, ka "Covid-19 krīze ir dramatiski mainījusi MVU uzņēmējdarbības vidi, un tai ir milzīga negatīva ietekme uz tūkstošiem MVU, kuriem savukārt ir būtiska ietekme mūsu ikdienas dzīvē. MVU ir sava veida pamats sociālajai stabilitātei vietējā un reģionālā līmenī. Proti, MVU ir Eiropas un Latvijas sociālās labklājības modeļa centrā. Šo uzņēmumu īpašniekiem, kas parasti ir arī to vadītāji, uzņēmuma vidēja termiņa un ilgtermiņa ekonomiskā attīstība ir svarīgāka nekā īstermiņa peļņa un apgrozījums."

Apsver savu atbalstu iniciatīvai "Mazā biznesa diena – atzīmējamā diena Latvijā"!

Tāpat pievērs uzmanību arī šiem ierosinājumiem:

Vienkāršota EDS mazajam biznesam, pašnodarbinātajiem un IK

Atcelt IIN avansa maksājumus komersantiem un pašnodarbinātajiem


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk - iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

ManaBalss.lv komanda