Skolas tomēr apvienos 15. Mar (2019)

Izglītības un zinātnes ministrija ir akceptējusi pārmaiņas Jelgavas izglītības iestāžu tīklā, ziņo aģentūra LETA.
Līdz ar to iniciatīva „Saglabāt 2. pamatskolu Jelgavā, un Spīdolas ģimnāzijai rast mājas” ir uzskatāma par noraidītu, ManaBalss.lv komentē tās autors.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ceturtdien, 14. martā, ir saskaņojusi Jelgavas domes lēmumus par plānotajām izmaiņām Jelgavas izglītības iestāžu tīklā, kas skar 3. sākumskolu, Vakara (maiņu) vidusskolu un 2. pamatskolu, ziņo LETA.

Ministrija ir atbalstījusi domes lēmumu par Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju, to pievienojot Amatu vidusskolai. Tas nozīmē, ka no nākamā mācību gada 1. septembra visi skolas audzēkņi mācības turpinās Jelgavas Amatu vidusskolā, kas piedāvā pamatizglītības un vidējās izglītības programmas vakara vai neklātienes formā.

IZM atbalstīts arī lēmums par 3.sākumskolas statusa maiņu. No 1. jūnija izglītības iestāde kļūs par Jelgavas Centra pamatskolu. Vasarā skolā sāks uzņemt audzēkņus 7. klasē, bet vēl pēc trim mācību gadiem šajā izglītības iestādē jau būs pirmais 9. klases izlaidums.

Akceptēts arī lēmums par Jelgavas 2. pamatskolas pievienošanu 5. un 6. vidusskolai. 2. pamatskola un 6. vidusskola tiks apvienotas pēc šī mācību gada beigām, taču katra vecāka ziņā ir izvēlēties, kurā pilsētas izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu, uzsvēra pašvaldībā.

LETA jau ziņoja, ka Jelgavas domes deputāti lēma par pilsētas skolu tīkla optimizēšanu, kas skars vairākas pilsētas izglītības iestādes.

2. pamatskolas reorganizācija pilsētā izsaukusi plašus audzēkņu vecāku protestus, un viņi gatavojas domes lēmumu apstrīdēt tiesiskā ceļā.

Avots: LETA