Tukumniekus digitālajai līdzdalībai turpmāk sevišķi uzrunās reģionālais laikraksts 15. Mar (2021)

Gan ParvaiPret, gan ManaBalss platformu aktualitātes turpmāk regulāri ir apņēmies izcelt laikraksts "Neatkarīgās Tukuma Ziņas" (NTZ).

Turpmākās sadarbības plānā ir ar laiku redakcijas telpās nodrošināt arī digitālās līdzdalības pakalpojumu tiem, kuriem nav digitālo prasmju. Paredzams, ka tas sevišķi aktuāli būs pensionāriem.

Viens no iemesliem ManaBalss sadarbībai ar NTZ ir sabiedrības līdzdalības pieaugošā aktualitāte tieši pašvaldībās. Līdz ar Pašvaldību likuma topošajiem grozījumiem ir paredzams, ka no nākamā gada iedzīvotājiem pašvaldībās būs vairākas jaunas līdzdalības iespējas, ieskaitot kolektīvos iesniegumus.

Lai gan ManaBalss kopā ar citiem NVO kolēģiem iestājas par vēl izvērstākām tiesībām piedalīties tieši kolektīvajos iesniegumos, Pašvaldību likuma grozījumi tomēr ir pārliecinošs solis pareizajā virzienā – uz patiesu un konstruktīvu sabiedrības līdzdalību.

Kā lasāms NTZ publikācijā, turpmāk gan medija portālā, gan arī tā drukātajā versijā tiks aktualizēti platformas ParvaiPret un ManaBalss jaunumi. Pagaidām uzsvars būs uz tukumnieku aktīvāku iesaisti nacionālā līmeņa politikas veidošanas jautājumos, sevišķi Saeimā, tomēr ir paredzams, ka pakāpeniski aizvien vairāk sabiedrības līdzdalība īstenosies arī pašvaldībās.

Norādām, ka sevišķi Tukuma apkaimes iedzīvotājiem varētu interesēt NTZ redaktores Ivonnas Plaudes rosinātā iniciatīva "Nosargāsim senu un vērtīgu mežu Melnezerā". Apsver savu atbalstu tai! Iniciatīva tuvākajā laikā tiks iesniegta pašvaldībā un pārējiem adresātiem.

Sekojiet jaunumiem NTZ, ParvaiPret un ManaBalss!


Seko mums Facebook un arī Intagram!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!