Vai ir jāatlaiž Rīgas dome? Šis un citi likumprojekti gaida Tavu novērtējumu! 19. Dec (2019)

Katru nedēļu Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja izteikt savu viedokli par Saeimā virzītajiem likumprojektiem, ieskaitot to, vai ir nepieciešams atlaist Rīgas Domi.

Savus balsojumus ērti varat veikt platformā ParvaiPret.

Valdība izskatīšanai Saeimā šonedēļ izvirzīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto likumprojektu, kas paredz atlaist Rīgas domi un iecelt pagaidu administrāciju. Likumprojekts nosaka, ka domes ārkārtas vēlēšanas notiek pirmajā sestdienā, kas būs divus mēnešus pēc šā likuma spēkā stāšanās.

VARAM ministrs Juris Pūce šādu rīcību pamato ar pārkāpumiem Rīgas domē, kā arī uzsver, ka pašvaldība savas funkcijas nepilda pienācīgi un atbilstīgi rīdzinieku interesēm. Kā norādīts likumprojektā, tā mērķis ir “novērst situāciju, ka Rīgas dome pieļauj nelikumīgu rīcību un nepilda Atkritumu apsaimniekošanas likumā, likumā Par pašvaldībām un citos normatīvajos aktos noteikto pašvaldības autonomo funkciju - sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma organizēšanu”. Tikmēr Valsts kancelejas Juridiskā departamenta atzinumā bija norādīts, ka šajā likumprojektā trūkst pietiekamas juridiskās argumentācijas.

Katru nedēļu par karstākajiem Saeimas balsojumiem tiek veidoti jautājumi arī platformā ParvaiPret. Atceries, ka balsotājiem ir nepieciešama reģistrēšanās platformā, lai balsis tiktu pieskaitītas. Katram reģistrētajam lietotājam ir savs profils, kurā var apskatīt saderību ar esošajiem deputātiem un partijām pēc patiesajiem balsojumiem.

NB! Individuālo profilu DATI IR REDZAMI TIKAI PAŠAM LIETOTĀJAM!

Seko līdzi darbiem, nevis solījumiem! Nesēdi malā un izsaki savu viedokli par topošo likumdošanu – ParvaiPret!