Veidojam likumus kopā aizvien pamatīgāk 27. Jun (2022)

Lai padziļinātu sabiedrības iesaisti likumdošanā, organizācija ManaBalss likumdošanas monitorēšanas platformā Open2Vote ir izveidojusi jaunu iespēju vārdā OpenSaeima. Šeit pilsoniskās sabiedrības organizācijas ir aicinātas komentēt tos likumdošanas aktus, kas ir parlamenta regulārajā dienaskārtībā.

Pēdējo 11 gadu laikā jau 54 likumi un valsts līmeņa regulējumi Latvijā ir pieņemti, atsaucoties pilsoņu iniciatīvām. Tas ir noturīgs pasaules rekords pilsoniskajai līdzdalībai likumdošanā tieši parlamentā. OpenSaeima šo līdzdalību padziļina, dodot sākumā tieši organizētajai pilsoniskajai sabiedrībai jeb NVO iespēju konsultēt Saeimas komisijas par tās interesējošajiem likumprojektiem.

Aicinām organizācijas iepazīties un praktiski darboties ar likumprojektu koprakstīšanas sistēmu OpenSaeima! Tas ir iespējams ManaBalss rīkotajā likumu darināšanas darbnīcā 29. jūnijā no 12:00 līdz 13:00.

Tā notiek pilsoniskās sabiedrības foruma "Līdzdalības nedēļa" ietvarā. Forumā no 27. jūnija līdz 3. jūlijam visā Latvijā norit diskusijas un risinājumu meklējumi, kā veicināt sabiedrības iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā, un kā uzlabot savstarpējo sadarbību un uzticēšanos.

Organizācijai šai sakarā ir ne vien idejas, bet arī gatavi un ieviesti risinājumi. Pats jaunākais no tiem – OpenSaeima – ļauj komentēt, rediģēt un citādi līdzdarboties likuma tapšanas gaitā, kamēr likumprojekts atrodas kādā no Saeimas komisijām.

Atnāc uz mūsu darbnīcu! Kopā ar tās vadītājiem būs iespēja izveidot organizācijas profilu, iepazīt platformas sniegtās iespējas, uzdot visus interesējošos jautājumus, kā arī rediģēt un ar priekšlikumiem papildināt divus konkrētus likumprojektus – Azartspēļu un izložu likuma grozījumus un Interešu pārstāvības atklātības likuma jeb tā saukto Lobija likumu.

Pasākums notiks Zoom, kā arī tiks translēts Facebook.

Organizācijas un dalībniekus, kas vēlas aktīvi līdzdarboties likumu darināšanas darbnīcā, lūdzam aizpildīt reģistrācijas anketu.

Pēc reģistrācijas anketas aizpildīšanas saņemsit pieejas saiti dalībai.

Darbnīcu vadīs Gustavs Ērglis un Laila Ābena – organizācijas ManaBalss projektu vadītāji.

Projektu "Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde" finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu "Aktīvo iedzīvotāju fonds".


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!