Iniciatīvas prasība ir daļēji uzklausīta

Pārstāvis: Mārcis PreissPublicēta: 26. May (2021)

UZKLAUSĪT IEDZĪVOTĀJUS, VEIDOJOT BĒRNU LAUKUMU TALSOS
Iniciatīva tiks iesniegta Talsu novada pašvaldībā

1'000
678
Jau parakstījuši 678
322

Talsu novada iedzīvotāji aicina pārtraukt jaunā bērnu laukuma projekta īstenošanu Kareivju ielā 7 (projekts Nr. TNP 2021/18). Vēlamies, lai Talsu novada pašvaldība uzklausa iedzīvotājus un veic aptauju, ko bērnu vecāki vēlētos redzēt Talsu pilsētas bērnu laukumā. Jo Talsu novada pašvaldība neuzklausa iedzīvotājus un dara pēc saviem ieskatiem. (Skat. arī šīs iniciatīvas pielikumu.)

Mēs piedāvājam pārtraukt jaunā bērnu laukuma projekta īstenošanu un izstrādāt jaunu projektu ar tādu bērnu laukumu, kur bērniem būtu interesanti spēlēties un aktīvi pavadīt laiku ar savām ģimenēm. Šādi tiktu arī uzklausīti Talsu novada iedzīvotāji un veikta aptauja par bērnu laukuma iekārtām.

Talsu iedzīvotāji šādi iegūs bērniem interesantu, drošu un pārdomātu Talsu pilsētas bērnu laukumu, kuru paši būs izvēlējušies.

Pievienots dokuments

Par_bērnu_laukumu_Talsos.pdf (atvērt)

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvas prasība par klasisku bērnu laukumu Talsos ir daļēji uzklausīta06. Sep (2021)

Tā saziņā ar ManaBalss.lv vērtā iniciatīvas "Uzklausīt iedzīvotājus, veidojot bērnu laukumu Talsos" autors.

Reģionālas pašvaldības iniciatīvas statusam visai ievērojamo atbalstu savākusī iniciatīva ir iesniegta un ir arī izskatīta pašvaldībā.

Tās autors pirmām kārtām pateicas par ikviena balsotāja atsaucību un atbalstu!

Viņa vērtējumā, iniciatīvas prasība ir izpildīta daļēji.

Proti, attiecīgā bērnu laukuma projekts, pret kuru iniciatīva iebilst, tomēr tiek turpināts saskaņā ar tā plānu. Tomēr pašvaldība ir apsolījusi jau šoruden novada lēmējvaras līmenī spriest arī par klasiska bērnu laukuma plānu un projektu pašvaldībā, kā to prasa iniciatīva.

Autors ziņo, ka Talsu novada pašvaldība sola par klasiskā bērnu laukuma izveidi spriest jau oktobrī.

Avots: ManaBalss.lv

AUTORS: MANA BALSS

"Tauta vēlas rupjmaizi, bet viņiem cep kūkas" – talsinieki prasa topošā bērnu laukuma publisku apspriešanu03. Jun (2021)

Bērniem ir vajadzīgas rotaļiekārtas, kuras tie reāli izmanto – tāda ir Talsu sabiedrības kritika par domes ieplānoto un jau līdz līguma slēgšanai nonākušo bērnu laukuma atjaunošanas projektu.

Projekta kritiķi prasa klasisku rotaļlaukumu un pauž bažas, ka, ja īstenos pašreizējo ideju, tad klasiskais bērnu laukums Talsos būs pēc padsmit gadiem", raksta "Talsu Vēstis".

Šī ziņa par pašvaldībā spraigo situāciju sasaucas ar ManaBalss publicēto iniciatīvu "Uzklausīt iedzīvotājus, veidojot bērnu laukumu Talsos", kas samērā strauji gūst atbalstu un, juridiski vērtējot, jau varētu tikt iesniegta pašvaldībā kā kolektīvais iesniegums.

Pašvaldības deputāti ir aicināti tikties 11. jūnijā, lai diskutētu par līguma slēgšanu ar iepirkumā izraudzīto pretendentu par esošā bērnu laukuma atjaunošanas pirmo kārtu, savā publikācijā ziņo "Talsu Vēstis".

Jānorāda, ka likumdošanā pašlaik kolektīvo iesniegumu statuss pašvaldībās nav atrunāts, tāpēc no vienas puses tie var tikt iesniegti ar jebkādu savākto parakstu skaitu, ko iesnieguma autori uzskata par gana reprezentatīvu. No otras puses ir jāņem vērā, ka pašvaldībai nav likumdošanā noteikta pienākuma šos kolektīvos iesniegumus izskatīt prioritāri. Proti, ja tas notiek, tad tā ir pašvaldības politiķu pašu iniciatīva, reaģējot uz šādi paustām sava elektorāta interesēm.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" grozījumiem, kas paredzami stāsies spēkā no nākamā gada, kolektīvam iesniegumam Talsu novada pašvaldībai būtu jābūt ar vismaz 200 parakstiem (skat. topošā likuma 58. pantu). Šīs publikācijas tapšanas laikā attiecīgo iniciatīvu ir parakstījuši jau divreiz vairāk tās atbalstītāju.

Avots: portāls "Talsu Vēstis"; ManaBalss

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS