Pārstāvis: Kristaps VīksnaPublicēta: pirms 29 dienām

TETOVĒŠANAS SALONU ATVĒRŠANA
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'089
Jau parakstījuši 4'089
5'911

Aprīlī darbu atsāk veikali, bet ir apritējuši 6 mēneši, kopš tetovēšanas saloni ir iekļauti Covid-19 "ierobežoto pakalpojumu" sarakstā. Tiesa, nekā "ierobežota" tajā nav, jo legāli strādājošo salonu darbība ir pilnībā APTURĒTA! Jebkura profesionālā tetovēšanas salona prioritāte arī pirms šīs sērgas ir bijusi droša pakalpojuma sniegšana. Epidemioloģiskās drošības pasākumi ir meistara ikdiena, jo katrs klients tiek uztverts kā potenciālais slimību pārnēsātājs. Higiēnas prasību kursi, telpu dezinfekcijas plāns, klientu veselības anketa, cimdi, priekšauts, maska, ādas dezinfekcijas līdzeklis, instrumentu un virsmu dezinfekcijas plāns, vienreizlietojamie kušetes ruļļi, skuvekļi, adatas… Šī ir tikai daļa no visām prasībām, kas ir OBLIGĀTAS katrā tetovēšanas salonā (MK noteikumi Nr. 182 par higiēnas prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai un speciālajām prasībām tetovēšanas līdzekļiem). Šo visu uzrauga un kontrolē Veselības inspekcija. Kopš 2020. gada marta arī visiem klientiem obligāta prasība ir Covid-19 anketa un temperatūras mērīšana. Saņemt pakalpojumu reģistrētā tetovēšanas salonā ir DROŠI! Tāpēc uzskatām, ka spējam sniegt drošu pakalpojumu klientiem, jo: 1) tetovēšanas salonu telpas un to aprīkojums ir iekārtots pēc stingrām higiēnas prasībām; 2) katram klientam ir individuāla pieeja; 3)klientu plūsma ir pilnībā kontrolēta. Lēmumu pieņēmēju ieskatā tetovēšana nav uzskatāma par pirmās nepieciešamības pakalpojumu, bet mūsu klientiem mēs tomēr sniedzam nepieciešamus pakalpojums. ĻAUJIET MUMS STRĀDĀT! Tetovētāji ir 1.23% no visiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem. Veselības inspekcijas skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu reģistrā ir 34 tetovēšanas saloni un 57 individuālie meistari, savukārt, skaistumkopšanas nozarē 1594 saloni un 4591 skaistumkopšanas speciālists. No kopējā salonu skaita (1628) 2,13% ir tetovēšanas saloni, bet no visiem meistariem (4648) 1,23% ir tetovēšanas meistari.

Ņemot vērā, ka tetovēšanas nozare ir viena no visvairāk regulētajām skaistumkopšanas nozarēm Latvijā. Par to var pārliecināties MK noteikumos Nr. 182 par higiēnas prasībām tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumu sniegšanai un speciālajām prasībām tetovēšanas līdzekļiem. Nozari jau pirms Covid-19 krīzes kontrolēja Veselības inspekcija, regulēja MK noteikumu Nr. 182 14. punkts un vēl papildus kontrolēja Patērētāju tiesību aizsardzības centrs un valsts SIA "Latvijas Proves birojs". Ir pamats uzskatīt šo nozari par atbilstīgu darbam arī Covid-19 krīzes laikā. Legāli strādājošu salonu ierobežošana tikai nozīmē, ka var rasties arvien vairāk pagrīdes tetovētāju, kuri neatbilst regulējuma normām par higiēnu, par pulcēšanos un citām prasībām. Tāpēc tetovēšanas salonu atvēršana noteikti mazinātu nelegālo biznesu, kā arī radītu drošu vidi pakalpojuma sniegšanai, tā palīdzot Covid-19 krīzē un mazinot tās radītās sekas.

Sabiedrība no tā iegūs godīgu, legālu tetovētāju darba nodrošinājumu un līdz ar to arī 1) ievērotas higiēnas prasības tetovēšanas pakalpojumu saņemšanā; 2) kontrolētu klientu plūsmu, sniegto pakalpoju apjomu un kvalitāti, kā to jau dara citas skaistumkopšanas nozares; 3) klienti varētu saņemt sev vēlamo pakalpojumu drošā un higiēniski pareizā vidē; 4) netiktu grauta vesela skaistumkopšanas nozares daļa, kas pašlaik nodarbina 1.23% no visiem skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzējiem; 5) ņemot vērā, ka no kopējā skaistumkopšanas salonu skaita (1628) 2,13% ir tetovēšanas saloni, bet no visiem Latvijā reģistrētiem skaistumkopšanas meistariem (4648) 1,23% ir tetovēšanas meistari, kas ir godīgi nodokļu maksātāji, tiktu dots arī savs pienesums kopējai nodokļu politikai.

Iniciatīvas parakstītāji 4'089