Prasība ir izpildīta līdztekus sāktajai parakstu vākšanai

Pārstāvis: Gustavs BriuksPublicēta: 21. Oct (2021)

DROŠU VECMOKU-TĒRIŅU-OJĀRA VĀCIEŠA IELAS KRUSTOJUMU
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

2'000
158
Jau parakstījuši 158
1'842

Vietā, kur Vecmoku iela savienojas ar Tēriņu ielu, satiksmes pārredzamība, skatoties uz Tēriņu ielas labo pusi (proti, satiksmes virzību virzienā uz Mārupi), tiek pamatīgi ierobežota ietves malā sastādīto krūmu dēļ. Tā kā Vecmoku-Tēriņu ielas krustojumu papildina pienākošā Ojāra Vācieša iela, krustojums ir piesātināts ar visiem iespējamajiem sānu manevriem; no Vecmoku un Ojāra Vācieša ielas izbraukšana uz Tēriņu ielas iespējama visos virzienos. Secinājums: atļauto manevru ziņā krustojums pieprasa pilnīgu satiksmes pārredzamību visos virzienos. Statistiska liecina, ka 2021. gada laikā tieši šis krustojums ir visbiežākā vieta satiksmes negadījumiem uz Tēriņu ielas (https://www.ltab.lv/riki-autovaditajiem/csng-karte/).

Risinājumi manā skatījumā ir trīs. 1. Vecmoku ielas galā (kur tā krustojās ar Tēriņu ielu) brauktuves kreisajā pusē novietot sfērisko spoguli, lai satiksme no Tēriņu ielas virzībā uz Mārupi būtu skaidri pārredzama. 2. Esošos krūmus likvidēt. 3. Izstrādāt ar luksoforiem regulējamu krustojumu (piemērs: Tēriņu-Bramberģes ielas krustojums).

Rezultātā iegūsim drošu krustojumu visiem satiksmes dalībniekiem. NB! ManaBalss.lv komanda lūdz ņemt vērā, ka kolektīvajos iesniegumos pašvaldībām no 2022. gada par leģitīmiem tiks noteikti tikai pašvaldībās reģistrēto Latvijas pilsoņu un nekustamā īpašuma turētāju paraksti.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvas prasība ir izpildīta līdztekus sāktajai parakstu vākšanai12. Nov (2021)

Vecmoku-Tēriņu-Ojāra Vācieša ielas krustojumā Bieriņos satiksmes drošībai bīstamie krūmi tiks izzāģēti.

Tā saziņā ar ManaBalss.lv raksta iniciatīvas autors, pateicoties ikvienam iniciatīvas parakstītājam un ManaBalss.lv platformai par darbu.

Autors proaktīvi ir sazinājies ar Rīgas domes (RD) Satiksmes departamentu, kas tālāk problēmu novirzīja uz Mājokļa un Vides departamentu.

Ar papildus vēstuli, lai izskatīšanu veicinātu, autors ir vērsies arī RD Vides departamentā, aicinot veikt krūmu likvidāciju.

Turklāt līdztekus atbildes gaidīšanai no Vides departamenta viņš arī ir atrunājis Satiksmes departamentu no izteiktā priekšlikuma krūmu likvidācijas noraidīšanas gadījumā Vecmoku ielas galā uzstādīt ceļa zīmi nr. 402. Proti, departamentu pārliecināja iniciatīvas autora argumentācija nesarežģīt satiksmes plūsmu, tā vietā mēģinot izdarīt visu nepieciešamo, lai lēmums par krūmu likvidēšanu tiktu īstenots.

Iznākumā Vides departaments sniedza pozitīvu atbildi: lai uzlabotu satiksmes pārredzamību, divi krūmi tiks likvidēti.

"No manas puses iniciatīva tika veidota gadījumam, ja iesaistītie departamenti pienācīgā laika periodā neatsauktos. Tas spiestu mani meklēt citus sazināšanās veidus, un tad iniciatīvā savāktās balsis būtu jo īpaši noderīgas," raksta iniciatīvas autors. "Pateicos par Jūsu darbību publisko interešu veicināšanai!"

_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS