Pārstāvis: Iveta SamiņaPublicēta: 12. Sep (2016)

VIENĀDU IZMĒRU MĀCĪBU GRĀMATAS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
132
Jau parakstījuši 132
9'868

Patreiz vispārizglītojošās skolās pieejamās mācību grāmatas atšķiras ne tikai dažādās skolās,bet pat klasēs, resp., bērni mācās pēc dažādām apguves programmām,līdz ar to no dažādām grāmatām. Šīs grāmatas ir tik raibas un atšķirīgas,pie tam, mainās katru gadu, attiecīgi-neder iepriekšējo gadu grāmatu vāciņi. Ir grūti piemeklēt katrai grāmatai "gatavos" vāciņus, bet nestandarta grāmatas jāapvāko par papildus līdzekļiem. Ja visas mācību grāmatas būs standartizēta izmēra, tad vecākiem nebūs problēmu ar apvākojuma piemeklēšanu, bērniem nebūs nodriskātu grāmatu un arī tiktu ietaupīti līdzekļi un resursi,ko prasa grāmatu apvākošanu katru gadu no jauna.

Ieviest vienotus izmēru standartus visām valstī lietojamām mācību grāmatām. Ja skolas vēlas strādāt ar citu izmēru grāmatām,nodrošināt jau apvākotas grāmatas, lai bērnu vecākiem nebūtu jāiegulda papildus līdzekļi to apvākošanā.

Ietaupījums gan uz naudas līdzekļiem,gan vecāku laiku, gan arī uz resursiem, jo nebūs katru gadu jāvāko grāmatas, kuru vāciņi mācību gada beigās tiek vienkārši izmesti!

Iniciatīvas jaunumi

Seko, atbalsti, dalies!01. Sep (2020)

Lasi Tavam balsojumam tematiski atbilstīgo Facebook publikāciju un apsver savu atbalstu citām šīs jomas iniciatīvām!

Piesekojies mūsu Facebook lapai un dalies ar ManaBalss jaunumiem sociālajos tīklos!

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā esi saņēmis/-usi šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

AUTORS: MANA BALSS