Pārstāvis: Domubiedru grupa Biķernieku trases attīstībaiPublicēta: 28. Sep (2018)

ZEMES ATSAVINĀŠANA NO PRIVĀTĪPAŠNIEKIEM NACIONĀLĀS BIĶERNIEKU KOMPLEKSĀS SPORTA BĀZES ATTĪSTĪBAI.
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'336
Jau parakstījuši 4'336
5'664

Zeme, uz kuras atrodas Nacionālā Biķernieku Kompleksā sporta bāze (BKSB), piederēs valstij, kas būs atbilstoši BKSB statusam. BKSB ir nacionālā objekta statuss, kas nozīmē, ka tas ir nozīmīgs objekts visai sabiedrībai. Šis īpašums tiktu atsavināts sabiedrības vajadzībām, ievērojot Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumu. Jo šobrīd trīs zemes īpašnieki ir vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases. Taču šī zeme ir nepieciešama BKSB darbībai un attīstībai. Pieprasām, lai valsts atsavina zemi no privātīpašniekiem un beidzot sakārto BKSB kā nacionāla svarīguma statusa objekta darbībai un attīstībai nepieciešamās zemes īpašuma tiesības.

Atsavināt zemi privātīpašniekiem saskaņā ar Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likumu visas sabiedrības interesēs. (Tādā pašā veidā, kādā notiek zemes atsavināšana “Rail Baltica” un citu valstij svarīgu objektu vajadzībām.)

Sakārtotas Nacionālās Biķernieku Kompleksās sporta bāzes (BKSB) ipašuma tiesības un attīstības iespējas.

Iniciatīvas jaunumi

TV raidījums par par Biķernieku trases likteni27. Nov (2018)

Studijas RīgaTV 24 diskusiju raidījumā "Mana Balss" nākamajā publiskajā ierakstā aplūkosim iniciatīvu "Zemes atsavināšana no privātīpašniekiem nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai" Raidījuma ierakstus RīgaTV 24 studijā var apmeklēt ikviens interesents.
Raidījuma ieraksta dalībniekiem un skatītājiem studijā lūgums ierasties ne agrāk par 19:15.

Diskusijas dalībnieki:
- Moderators Arnis Blodons
- Normunds Lazdiņš, Biķernieku KSB direktors
- Gunārs Kosojs, Latvijas Automobiļu federācijas viceprezidents, Krosa komisijas padomes priekšsēdētājs
- Kristaps Zariņš, Latvijas Juristu biedrības pārstāvis, jurists
- Tālis Meļķis, motosportists, ilggadējs Zelta mopēds organizators

Iniciatīvai "Zemes atsavināšana no privātīpašniekiem nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai" patlaban ir izdevies savākt virs 4000 parakstu. Tās autori aicina atsavināt zemi, uz kuras atrodas Nacionālā Biķernieku kompleksā sporta bāze (BKSB), par labu Latvijas valstij.
Autori argumentē ar trīs zemes īpašnieku tīkojumiem pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases. Tas rada nedrošību par Biķernieku trases pastāvēšanu un Latvijas autosporta ieplānoto pasaules mēroga sacīkstēs. Apstrīdētā zeme ir nepieciešama BKSB darbībai un attīstībai. «Pieprasām, lai valsts atsavina zemi no privātīpašniekiem un beidzot sakārto BKSB kā nacionāla svarīguma statusa objekta darbībai un attīstībai nepieciešamās zemes īpašuma tiesības,» summē iniciatīva.

Nāc, klausies un izsakies diskusijā!
Tiekamies RīgaTV 24 studijā Rīgā, Blaumaņa ielā 32, ceturtdien, 29. novembrī, plkst. 19:30!
Raidījumu skatieties RīgaTV 24 kanālā 2. decembrī plkst. 19:00.
Iepazīsties ar iniciatīvu šeit - https://manabalss.lv/i/1398

Raidījums "Mana balss" ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma "Mana balss" saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS

Biķernieku trasei saglabās nacionālās sporta bāzes statusu14. Nov (2018)

Trim miljonāriem piederošajai zemei pie Biķernieku trases Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nepārtrauks nacionālās sporta bāzes statusu, ziņo LETA.

Ministrija ir noraidījusi privāto zemju īpašnieku lūgumu valdībā virzīt nepieciešamos dokumentus par nacionālās sporta bāzes statusa pārtraukšanu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases.
Zemes īpašnieku attiecīgais lūgums valdībai ir radījis bažas Biķernieku trases atbalstītājiem, kas sabiedrības iniciatīvu portālā ManaBalss.lv ir sākuši virzīt iniciatīvu «Zemes atsavināšana no privātīpašniekiem nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai». Tā ir savākusi virs 4000 atbalstītāju parakstu. Mērķis ir ar zemes atsavināšanu zem nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes nodrošināt šā sporta centra pastāvēšanu un attīstību.
Ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases IZM bija vērsušies uzņēmēji Guntis Rāvis, Igors Skoks un Andris Putāns.
Ministrija rakstveidā ir atteikusi virzīt nepieciešamos dokumentus izskatīšanai valdībā, jo tie neatbilst likuma prasībām. Ministrijas ieskatā, Biķernieku kompleksa sporta bāze ir vienots veselums, kas sastāv no vairākiem nekustamajiem īpašumiem – gan būvju, gan zemes īpašumiem ‒, un tās darbība nepastarpināti ir saistīta ar nacionālās sporta bāzes statusam noteikto mērķi.
Būves, kas atrodas uz konkrētajiem zemesgabaliem, ir cieši savienotas ar zemesgabalu, un tās nav iespējams atdalīt no zemesgabala, neietekmējot būves vai atdalāmā objekta būtību. Atņemot Biķernieku kompleksajai sporta bāzes daļai nacionālās sporta bāzes statuss, tiktu ietekmēta Biķernieku kompleksās sporta bāzes pastāvēšana.
Avots: LETA, LSM

AUTORS: MANA BALSS

Arī raidījums "Zebra" atbalsta iniciatīvu12. Oct (2018)

Ja Biķernieku trase zaudēs nacionālās sporta bāzes statusu, tās, visticamāk, nebūs vairs vispār. Ar šādām bažām TV raidījums Zebra šonedēļ paudis atbalstu platformā ManaBalss.lv rosinātajai iniciatīvai „Zemes atsavināšana no privātīpašniekiem nacionālās Biķernieku kompleksās sporta bāzes attīstībai”.

Tās autori platformā pirms divām nedēļām rosināja atsavināt par labu valstij zemi, uz kuras atrodas Nacionālā Biķernieku Kompleksā sporta bāze (BKSB). Iniciatori argumentē, ka tas nepieciešams tāpēc, ka trīs zemes īpašnieki ir vērsušies Izglītības un zinātnes ministrijā ar aicinājumu pārtraukt nacionālās sporta bāzes statusu daļai viņiem piederošās zemes pie Biķernieku trases. «Taču šī zeme ir nepieciešama BKSB darbībai un attīstībai,» iniciatīvā raksta tās autori.

Šai gadījumā viņu rekomendētā rīcība būtu līdzīga tai, ar ko notiek zemes atsavināšana Rail Baltica un citu valstij svarīgu objektu vajadzībām.
«Varētu domāt – kāda gan starpība – sauc to par nacionālo vai parasto trasi, taču tā gluži nav,» par BKSB argumentē raidījums Zebra, spriežot, ka, zemes īpašniekiem panākot savu, «mēs varam pazaudēt Biķernieku trasi un tās vietā saņemt vēl vienu mikrorajonu meža vidū, ezera krastā.»

«Ja pazaudēsim nacionālās sporta bāzes statusu, trases, visticamāk, nebūs,» raidījumu atreferē portāls skaties.lv. «Līdzīgi mēģinājumi iznīcināt trasi bija jau 1990. gados, kad centīgi tika gatavota trases maksātnespēja, lai, nolaižot to līdz bankrotam, varētu lēti tikt pie liela zemes gabala labā pilsētas apkaimē.»

2007. gadā notika vēl viens mēģinājums privatizēt trasi, norāda raidījums Zebra. Toreiz problēma tik atrisināta, nododot to Ceļu satiksmes drošības direkcijai, taču daži trases segmenti joprojām atrodas uz privātas zemes un zemes īpašnieki par savu zemi saņem nomas maksu.
Šajos gados BKSB ir pamatīgi attīstījusies – modernizēta šosejas trase, ieguldīti līdzekļi jaunā rallijkrosa trases izveidē, bet problēma ir ieilgusi, jo nemitīgi rodas sarežģījumi saskaņot darbus trasē ar privātajiem zemes īpašniekiem. Un tieši tagad šo zemju īpašnieki prasa Biķernieku trasei atņemt nacionālās sporta bāzes statusu.

Ja zeme ir vajadzīga sabiedriski svarīgām lietām, to īpašniekam var atsavināt. Tāpat, kā to dara, būvējot ielas, dzelzceļus un bibliotēkas. Ja šo strīdus zemi trases teritorijā beidzot atsavinās nacionālās sporta trases vajadzībām, tiks pārtraukts jau vairāk nekā 20 gadus mocītais jautājums par trases attīstību. «Trase ir pierādījusi, ka tā spēj attīstīties arī ļoti grūtos apstākļos, tagad valstij ir pienākums to aizstāvēt,» pauž raidījms Zebra.

AUTORS: ZIŅAS MB