Pārstāvis: Sandis VitkovskisPublicēta: 05. Oct (2023)

PAR FOTO RADARU SODU GRIESTIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'937
Jau parakstījuši 2'937
7'063

Aicinu likumdošanā atrunāt un novērst situācijas, kad par vienu un to pašu pārkāpumu cilvēks saņem vairākus sodus, par pirmo neesot pat informēts.

Tā diemžēl pašlaik ir. Es neapzināti braucu bez OCTA uz darbu un atpakaļ piecas darba dienas ceļa posmā Līvāni–Jēkabpils–Līvāni. Saņēmu pirmo protokolu tikai pēc nedēļas, un pēc tam – katru nākamo dienu. Kopsummā 3500 eiro. Tas nav samērīgi. Tāpēc aicinu likumdošanā mainīt nosacījumu par sodu summēšanu par tādiem pārkāpumiem kā braukšana bez OCTA vai tehniskās apskates.

Līdz ar to cilvēciskas neuzmanības dēļ autobraucēji netiks nesamērīgi sodīti. Turklāt – netaisni sodīti, jo tas pats sods tiek vairākkāršots par vienu un to pašu pārkāpumu.

Iniciatīvas jaunumi

Sodu summēšana acīmredzami ir plašāka problēma06. Nov (2023)

Līdz ar automātisko radaru aizvien plašāko ieviešanu Latvijā aizmāršība par laikus neapdrošinātu automašīnu to īpašniekiem sāk izmaksāt dārgi. Jautājums ir – cik tas ir samērīgi?

Iniciatīvas "Par foto radaru sodu griestiem" autors argumentē, ka tas nav vis samērīgi. Šai problēmai šeit skatāmajā sižetā uzmanību ir pievērsis arī raidījums "4. studija".

Pirmā mēneša dati, kopš Latvijā ir uzstādīti vidējā ātruma kontroles radari, liecina, ka no 2500 fiksētajiem pārkāpumiem 800 bija par braukšanu bez OCTA polises, bet vēl aptuveni 400 par braukšanu bez derīgas tehniskās apskates.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins norādīja, ka tā ir plašāk izplatīta problēma, nekā licies līdz šim.

Kāds raidījuma skatītājs nonācis neapskaužamā situācijā, jo vidējā ātruma kontroles radari fiksē visu. "Ar savu auto devos no Aglonas uz Rīgu. Pagāja trīs dienas, un saņēmu trīs sodus par to, ka beigusies OCTA. Katrs sods 350 eiro, kopā – 1050 eiro. Par vienu sodu būtu gatavs piekrist, jo tomēr mana vaina, taču trīs sodi neliekas pareizi."

"Sāku pētīt, kā atrisinājušās līdzīgas situācijas, un neviena tiesas prāva nav beigusies ar vairākkārtīgi piemērotu sodu atcelšanu. Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijā jau ir skatīts jautājums par to, kā risināt vairākkārtīgu sodīšanu par vienu pārkāpumu, taču pagaidām rezultāta nav. Vēlos, lai šis "veiksmīgais biznesa plāns" iegūtu lielāku sabiedrības un varas uzmanību," norādīja raidījuma skatītājs.

Ja atbalsti šīs iniciatīvas prasību, dalies ar šo ziņu sociālajos tīklos!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 67 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS