Iniciatīvas prasība pagaidām ir izpildīta; parakstu vākšana turpinās

Pārstāvis: Dzintra BušaPublicēta: 11. Sep (2023)

INČUPES DZELZCEĻA PIETURAS SAGLABĀŠANA VAI JAUNAS DZELZCEĻA PIETURAS IZBŪVE PRETĪ BALTAJAI KĀPAI
Iniciatīva tiks iesniegta Satiksmes ministrijā un Saukrastu novada domē

1'000
1'520
Jau parakstījuši 1'520

Saulkrastu iedzīvotāju ērtībai un pieejamai mobilitātei ir nepieciešams saglabāt Inčupes apkaimei ērti pieejamu dzelzceļa pieturu.

Tāpēc lūdzam saglabāt Inčupes dzelzceļa pieturu. Vai arī, ja tiešām ir plānots izbūvēt dzelzceļa pieturu pie Baltās kāpas, tad saglabāt Inčupes pieturu vismaz līdz tam brīdim, kamēr tiks uzbūvēta jaunā dzelzceļa pietura pretī Baltajai kāpai.

Līdz ar to mēs saglabāsim cilvēku vēlmi izmantot dzelzceļu savos ikdienas braucienos. Tas savukārt samazinās autotransporta plūsmu Rīgā un Pierīgā, kas ir visas mūsu sabiedrības interesēs.

Iniciatīvas jaunumi

Inčupes pieturu neslēgs; parakstu vākšana turpinās31. Oct (2023)

Par iniciatīvu "Inčupes dzelzceļa pieturas saglabāšana vai jaunas dzelzceļa pieturas izbūve pretī Baltajai kāpai" savāktie paraksti "skaidri parādīja iedzīvotāju nostāju par staciju slēgšanu. Šādus lēmumus nedrīkst atrauti pieņemt Rīgā, netiekoties ar un neuzklausot apkaimju biedrības un iedzīvotājus," savā Facebook vietnē komentē satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Līdz ar to iniciatīvas prasība pašlaik var tikt uzskatīta par izpildītu. Iniciatīvas autore saziņā ar ManaBalss.lv tomēr aicina publicēto iniciatīvu paturēt atvērtu un eventuālos atbalstītājus – turpināt to parakstīt.

Kopš iniciatīvas iesniegšanas Satiksmes ministrijā 18. septembrī pie vairāk nekā 1000 parakstītājiem klāt ir nākuši vēl vairāk par 300. Tāpēc šāds autores lēmums ir saprotams no sabiedrības pieprasījuma puses. Papildus arguments – aizvien nav skaidrības par Inčupes pieturas likteni garākā laika posmā. Tāpēc līdz galējam lēmumam un jaunā peronu izbūvei pretī Baltajai kāpai Saulkrastos autore uzskata par nepieciešamu turpināt parakstu vākšanu, lai tā norādītu uz sabiedrības noturīgo interesi šai jautājumā.

Papildus platformā ManaBalss.lv savāktajām balsīm kopā ar kolektīvo iesniegumu iniciatīvas autore ministrijā ir iesniegusi arī 775 atbalstītāju parakstus "uz papīra".

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 66 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS