Pārstāvis: Vadims KislovsPublicēta: pirms 29 dienām

IZBEIGT BIJUŠO PREZIDENTU UZTURĒŠANU PAR TAUTAS NAUDU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
12'119
Jau parakstījuši 12'119

Laikā, kad gandrīz visās jomās Latvijā trūkst finanšu līdzekļi, aicinu uz racionālāku un līdzsvarotāku attieksmi pret bijušo Valsts prezidentu sociālajām un citām garantijām.

Bijušā prezidenta pensija pēc amata ieņemšanas laika ir saglabājama. Arī tāpēc, lai stiprinātu Valsts prezidenta darbības neatkarību amata pildīšanas laikā – lai izslēgtu politiskas atriebības iespēju, un cilvēks vajadzības gadījumā nebaidītos "iet pret parlamentu". Samērīgas un skaidras sociālās garantijas arī pēc amata ieņemšanas to stiprina. Tomēr dzīvoklis, mašīna, sekretārs u.c. uz atlikušo mūžu – tas nav samērīgi. Bijušajam prezidentam reprezentācijas vajadzībām var dot tiesības izmantot Rīgas pili; bet dzīvokli tāpēc vien nodrošināt nav samērīgi. Ir gana daudz valstu, kurās šādi izdevumi sabiedrībai uzlikti netiek, un tas netraucē šo valstu prezidentiem būt labām amatpersonām.

Līdz ar to tiktu gan ietaupīti zināmi līdzekļi, gan arī vairāk saliedēta sabiedrība – ka mums nav supernodrošināto ar garantētu luksusa dzīvesveidu tikai tāpēc, ka uz dažiem gadiem ir ieņēmuši svarīgu amatu.

Iniciatīvas jaunumi

Ar savu balsi Tu jau nosaki Saeimas rudens sesijas pirmos darbuspirms dienas

Sveiks! Tu saņem šo ziņu, jo esi parakstījis/-usi kādu no pēdējā laikā "karstākajām" iniciatīvām, kas ir gatavas iesniegšanai Saeimā. Ja esi parakstījis vairākas šādas ManaBalss.lv iniciatīvas, tad Tu šo ziņu e-pastā vari saņemt vairākkārt. Atvainojamies par sagādāto neērtību un lūdzam Tavu sapratni – šī nav "nospamošana", bet gan mēģinājums turēt Tevi lietas kursā. Lai novērstu šādu ziņu dublēšanos vienam adresātam, ir nepieciešams programmēšanas darbs, ko pašlaik nevaram atļauties. Solām pie pirmās iespējas to paveikt.

Saeima vēl nav paguvusi aiziet vasaras pārtraukumā, kad pēc pilsoņu iniciatīvām jau ir skaidrs, kuri būs vieni no pirmajiem darbiem, parlamentāriešiem atgriežoties Jēkaba ielā 11 uz rudens sesiju.

Trīs no nesen publicētām iniciatīvām ir guvušas ļoti strauju sabiedrības atbalstu – "Reālu cietumsodu dzīvnieku spīdzinātājiem un slepkavām", "Nekavējoties palielināt bērna piedzimšanas pabalstu un kopšanas pabalstu!" un "Izbeigt bijušo prezidentu uzturēšanu par tautas naudu".

Katra no tām, arī pateicoties Tavai balsij, jau šobrīd pēc parakstu skaita var tikt iesniegta Saeimā. Iniciatīvu autoru vārdā – paldies arī Tev par atbalstu!

Katru no šīm iniciatīvām rudens sesijā izskatīs Saeimā. Kad parlamenta komisijas, sevišķi Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, atsāks darbu septembra sākumā, tai priekšā jau paredzami būs šie kolektīvie iesniegumi.

Saeimas darba iezīmju dēļ šo iniciatīvu formālo iesniegšanu mēs – iniciatīvu autori un ManaBalss.lv komanda – veiksim augusta beigās. Līdz tam iniciatīvas aizvien ir pieejamas balsošanai, un mēs iedrošinām to arī darīt – jo vairāk balsu, jo izteiktāks sabiedrības atbalsts attiecīgā iesnieguma ierosinājumam.

Runājot par kolektīvo iesniegumu formālo pusi, likums – Saeimas kārtības rullis –prasa kolektīvo iesniegumu sākotnējo izskatīšanu Mandātu komisijā mēneša laikā, un komisija uzreiz pie iesnieguma izskatīšanas nemaz netiek, jo parakstus vēl pārbauda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē. Tāpēc, ja šīs iniciatīvas mēs iesniegtu tūlīt, šis mēneša termiņš iesniegsies jau Saeimas vasaras brīvdienās, kad komisiju plānveida darbs nenotiek.

Lai neradītu dilemmu, ka objektīva iemesla dēļ (jo komisiju plānveida darbs nenotiek) likumdevējam pašam ir problēma ar likuma izpildi, pagaidīsim ar iesniegšanu līdz augusta beigām. Un tad rudens sesijā katra no šīm iniciatīvām būs jau deputātiem priekšā kā viens no pirmajiem darbiem.

Vēlreiz – paldies par Tavu atbalstu!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 60 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS