Pārstāvis: Atis StankevičsPublicēta: 04. Jan

LATVIJAI IZSTĀTIES NO OTAVAS KONVENCIJAS
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
3'524
Jau parakstījuši 3'524
6'476

Vēlos, lai Latvijai reālistiski izvērtē mūsu militārās aizsardzības stratēģiju un, sevišķi šajos draudīgajos apstākļos, pārskata mūsu dalību Otavas konvencijā, kas paredz kājnieku mīnu izmantošanas aizliegumu. Tas būs būtu efektīvs un pamatots solis mūsu valsts aizsardzībai.

Veiksmīgas parakstu savākšanas gadījumā es iesniegšu šo iniciatīvu Latvijas Republikas Saeimā balsošanai par izstāšanos no Otavas konvencijas (Konvencija par kājnieku mīnu lietošanas, uzglabāšanas un ražošanas aizliegumu un iznīcināšanu: https://likumi.lv/ta/lv/starptautiskie-ligumi/id/1343).

Latvijas sabiedrība šādi iegūst drošības sajūtu, ka potenciālā agresora uzbrukuma gadījumā var nomīnēt Latvijas robežu. TV24 raidījumā ''Aktuālais par karadarbību Ukrainā" arī majors Jānis Slaidiņš iesaka Latvijai izstāties no šīs konvencijas.

Iniciatīvas jaunumi

Atbalstu iniciatīvas prasībai pauž arī Jānis Sārts17. Jan

Atbalstu prasībai Latvijai izstāties no Otavas konvencijas par kājnieku mīnu aizliegumu atbalsta arī NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.

To Jānis Sārts ir paudis savā "X" kontā.

Izvērstu publikāciju un sižetu šim jautājumam ir veltījis arī Latvijas Sabiedriskais medijs.

Ja piekrīti, tad ne vien paraksti šo iniciatīvu, bet dalies ar to arī ar citiem!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 71 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītu likumu ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS