Pārstāvis: Iniciatīva meklē jaunu tās pārstāviPublicēta: 19. Feb (2021)

LEGALIZĒT APZINĀTAS SĀNSLĪDES RADĪŠANU NOMAĻĀS VIETĀS, KĀ POLIGONI, TUKŠI LAUKUMI U.TML.
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
8'890
Jau parakstījuši 8'890
1'110

Veikt izmaiņas Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punktā: agresīva braukšana - apzināta sānslīdes radīšana - nav attiecināma uz vietām, kur nenotiek ceļu satiksme ikdienā: poligonos, nomaļos laukumos u.tml. Automašīnas vadīšanas apgūšana slidenos apstākļos ziemas laikā ārpus ceļiem vietās bez satiksmes ir jābūt rekomendējamai, nevis aizliegtai. Piemērojamais sods 6 soda punktu apmērā un 70-280 eiro vērtībā ir pārlieku skarbs par prasmju uzlabošanu, lai spētu savaldīt auto, ja ir zudusi saķere ar ceļu braukšanas laikā satiksmē.

Tāpēc ir nepieciešams veikt šādu korekciju Ceļu satiksmes likumā 51. panta 10. punkta "3)" formulējumā, iekļaujot normu, ka apzināta sānslīdes radīšana ir atļauta vietās, kurās ir iespējama satiksme - laukumos, pagalmos un tādās nomaļās vietās kā laukumi, poligoni un tamlīdzīgi, kur netiek traucēta ceļu satiksme. Tāpat, lai neveidotos domstarpības starp drošas braukšanas prasmju uzlabošanas interesentiem un starp privātu teritoriju saimniekiem, būtu nepieciešams noteikt kontrolēto sānslīžu aizlieguma zīmi, kuru attiecīgās teritorijas īpašnieki var uzstādīt. Zīme "Kontrolēta sānslīde ir aizliegta" teritorijās, kas nav valsts un pašvaldību ceļi, ielas un braucamās daļas, to nodrošinātu. Zīmes neesamība savukārt nozīmētu, ka kontrolēta sānslīde ir atļauta. Tāpat varas iestādēm būtu skaidrāk definēts mehānisms apzinātas sānslīdes radītāju kontrolēšanai – kur kontrolēt, ko kontrolēt un kā kontrolēt. Paralēli šim atbilstīgos likumos un regulējumos ir nepieciešams skaidri definēt mācību poligonu un treniņu laukumu.

Iznākumā sabiedrība iegūs legālu iespēju nomaļās vietās (laukumi, poligoni u.tml.) apgūt prasmes savaldīt transportlīdzekli slidenos apstākļos, lai zinātu, kā rīkoties, ja ceļu satiksmē ir zudusi saķere starp ceļu un vadīto spēkratu.

Iniciatīvas jaunumi

Meklējam jaunu pārstāvi iniciatīvai13. Dec (2021)

Meklējam jaunu pārstāvi iniciatīvai "Legalizēt apzinātas sānslīdes radīšanu nomaļās vietās, kā poligoni, tukši laukumi u.tml." – kādu, kurš/-a būtu ar mieru to reklamēt potenciālajiem parakstītājiem un vēlāk arī iesniegt un virzīt Saeimā.

Iniciatīvu atbalsta vākšanas gaitā mēdz gadīties, ka autora/-es situācija vai attieksme mainās, un iniciatīvas turpmāko virzību autors nevar vai nevēlas uzņemties. Tā ir arī šoreiz.

Tāpēc lūdzam šīs iniciatīvas parakstītājus apsvērt iespēju pieteikties tās pārstāvēšanai Saeimā. Lūdzam atsaukties un rakstīt platformas ManaBalss komandai uz [email protected], kurš no iniciatīvas atbalstītājiem vēlētos šo darbu uzņemties.

Kad nepieciešamie paraksti ir savākti, tad iesniegšanas process ir samērā vienkāršs un ātrs. Sevišķi Covid-19 laikā tas ir ērti izdarāms arī digitāli. Iesniedzējam attiecīgi ne obligāti ir jābūt Rīgā, un attālināti var piedalīties arī turpmākajās Saeimas komisiju sēdēs, kur būs nepieciešama iniciatīvas pārstāvja klātbūtne. Apsver savas iespējas un piesakies!

Ņemot vērā platformas darba kvalitātes kritērijus, ja šo darbu uzņemtos kāds politiķis, tad gūstamās publicitātes dēļ tas būtu maksas pakalpojums attiecīgajai partijai.

Līdzīgs noteikums ir arī kompāniju un lobiju ierosinātajām un virzītajām iniciatīvām.

Visiem citiem Latvijas pilsoņiem ManaBalss platformas pakalpojumi ir bez maksas – tie tiek segti ar platformas lietotāju brīvprātīgajiem mikroziedojumiem. Esam ļoti pateicīgi par šo atbalstu, kas nodrošina mūsu kā sabiedrības digitālās līdzdalības sekmīgumu!

_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS