Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Vasilijs TjurinsPublicēta: 04. Apr (2023)

SAGLABĀT LATVIJAS UN PASAULES LITERĀTU PIEMINEKĻUS
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas valstspilsētas pašvaldībā

3'500
4'264
Jau parakstījuši 4'264

ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪT IR AICINĀTI RĪGĀ DEKLARĒTIE LATVIJAS PILSOŅI VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJI PAŠVALDĪBĀ. Aicinu Rīgas domes deputātus saglabāt Latvijas literātu pieminekļus – mūsu kultūras zīmes un atmiņu. Lai cik dažāda un pat pretrunīga tā būtu, tā ir mūsu kultūra un atmiņa. Nav pieņemami, ka politiķi ceļ savu popularitāti, cīnoties ar pieminekļiem, nevis sakārtojot valsti un pilsētu. Cik dziļas tiešām ir zināšanas šiem cilvēkiem, kuri ar vieglu roku cilā mūsu literātu biogrāfijas un vērtē viņu darbus? Kas tie par apvainojumiem, kas birst pāri jau sen mirušo, bet mūsu literatūras grāmatās mūžīgi dzīvojošo, autoru galvām?

Es neprasu kaut ko mainīt, bet gan pasargāt un saglabāt – lai dome izbeidz apkarot starptautiski slavenu rakstnieku pieminekļus. Rīgas domes Pieminekļu padomes lēmums par Andreja Upīša, Annas Sakses pieminekļu demontāžu ir bīstams precedents, kas nedrīkst atkārtoties. Tāds ir arī Aleksandra Puškina pieminekļa demontāžas lēmums, lai gan tur vēl varētu diskutēt par tā uzstādīšanas juridisko korektumu. Bet principā pašreizējais lēmums par literātu pieminekļu demontāžu nedrīkst būt izpildīts, un pieminekļi literātiem ir jāliek mierā. Tāpēc – balsosim par pieminekļu saglabāšanu Latvijas un pasaules literātiem un aicināsim Rīgas domi noraidīt Pieminekļu padomes lēmumu!

Panākot šādu attieksmes maiņu, tiks izbeigta kultūras mantojuma aizdomīga revidēšana, un mēs spēsim labāk pievērsties esošo problēmu risināšanai. Un starptautiski slavenu autoru piemiņa tiks saglabāta. Saskaņā ar Pašvaldību likumu AICINU ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪT RĪGĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīva vāc papildus parakstus; lūdzam parakstītājus būt apzinīgiem19. May (2023)

Rīgas domē iesniegtā iniciatīva "Saglabāt Latvijas un pasaules literātu pieminekļus" ir izrādījusies ar pārāk maz parakstiem – līdz Pašvaldību likumā noteiktajam daudzumam pietrūkst vēl 500 Rīgas pašvaldībā reģistrēto Latvijas pilsoņu vecumā virs 16 gadiem paraksti.

Ja Tu atbalsti šo iniciatīvu, tad dalies ar to sociālajos tīklos un aicini savus sekotājus to parakstīt, TOMĒR ar būtisku piebildi –

INICIATĪVU PARAKSTĪT IR AICINĀTI TIKAI RĪGAS VALSTSPILSĒTĀ REĢISTRĒTIE LATVIJAS PILSOŅI NO 16 GADU VECUMA VAI PILSOŅI, KURIEM RĪGĀ PIEDER LIKUMĀ NOTEIKTAJĀ KĀRTĪBĀ REĢISTRĒTS NEKUSTAMAIS ĪPAŠUMS.

Ja Tu paraksti šo iniciatīvu, neatbilzdams šim Pašvaldību likuma nosacījumam, Tu iniciatīvas autoram izdari "lāča pakalpojumu" – jo ir ļoti grūti saprast, cik daudz nepieciešamo parakstu reāli ir savākts.

Šī iniciatīva Rīgas domē tika iesniegta ar 2364 parakstiem. Ja pēc pārbaudes PMLP un Rīgas domes īpašumu turētāju datos izrādās, ka tai trūkst 500 parakstu, tas nozīmē milzīgu atbirumu – virs 20%. Iesniedzot ManaBalss.lv autoru iniciatīvas Saeimā, mēs rēķināmies ar 3% kļūdas robežu, un to vēl var saprast. Tomēr vairāk nekā piektā daļa atbiruma – tas ir par traku.

Tāpēc lūdzam sevišķi pašvaldībām adresēto iniciatīvu parakstītājus būt apzinīgiem un neparakstīt šīs iniciatīvas, ja neesat virs 16 gadu vecs šai pašvaldībā reģistrēts Latvijas pilsonis vai īpašuma turētājs šai pašvaldībā.

Lai būtu pārliecināti, ka iniciatīvas otrreizējai iesniegšanai tiešām ir savākts pietiekams parakstu skaits, šai iniciatīvai nosakām 3500 parakstu slieksni.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 60 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS