Pārstāvis: Ilgvars TreimanisPublicēta: 11. Mar (2016)

NESMĒĶĒT SAEIMAS ĒKĀ!
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
313
Jau parakstījuši 313
9'687

Darba laikā ir jāstrādā, un smēķēšana nav nekāds darbs. Vienalga, cik tas laika aizņem, kaut 1% no darba laika. Tā tik un tā ir darba laika izniekošana. Tautas priekšstāvjiem ir jārāda piemērs pārējiem. Nerunājot nemaz par veselīgu dzīvesveidu, kas arī pats par sevi būtu arguments smēķēšanas aizliegumam Saeimas telpās.

Tāpēc aicinu likvidēt komforta smēķētavas Saeimas telpās. Ja reiz kāds ir tik ļoti nikotīna atkarīgs, tad lai to dara 10 metrus no ieejas, nevis par tautas naudu radītā komforta zonā.

Līdz ar to mums būs veselīgāki deputāti, kas ar savu piemēru iedvesmos citus.

Iniciatīvas jaunumi

Deputāti lemj saglabāt Saeimas smēķētavu11. Jan

Saeima ceturtdien, 11. janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem Saeimā tiks saglabātas tiesības smēķēt telpās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai.

Grozījumi veikti Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.

Iepriekš otrajā lasījumā Saeima bija atbalstījusi priekšlikumu, ar kuru bija plānots aizliegt smēķēšanu Saeimas un Ministru kabineta ēkās.

Tomēr ceturtdien deputātu vairākums pieņēma parlamentārieša Ingmāra Līdakas (AS) precizējošu priekšlikumu, kas paredz, ka Saeimas un Ministru kabineta ēkās smēķēt varēs telpās, kas speciāli ierādītas smēķēšanai.

Priekšlikuma autors Līdaka pauda, ka par šo jautājumu nebūtu no tribīnes "jālauž šķēpi", jo tas esot vairāk saimniecisks, nevis likumā lemjams jautājums. Līdakas ieskatā, nav Saeimu prezentējoši "bariņš apsnigušu, pīpējošu deputātu pie barikāžu pieminekļa".

Koalīcijas deputāts Ainars Latkovskis (JV) teica, ka šad tad opozīcija ir jāatbalsta, un ir brīži, kad ir jāieklausās kolēģos. Politiķis pauda uzskatu, ka smēķēt desmit metrus no Saeimas ir vēl riebīgāk, nekā Saeimai uzturēt telpu, kur smēķētāji to var darīt iekštelpās.

Savukārt deputāts Gatis Liepiņš (JV) norādīja, ka tiek pieņemts "viens no stingrākajiem smēķēšanas ierobežojumiem pasaulē".

"Mēs aizliedzam daļu elektronisko smēķēšanas veidu, smēķēt līdz 20 gadiem, bet tajā pašā laikā, kad ir runa par mums pašiem, par Saeimas smēķētavu, tad – nē, mēs turpināsim to darīt tā, kā mēs to darījām līdz šim," debatēs argumentēja G. Liepiņš.

G. Liepiņš atzīmēja, ka valsts pārvaldē jau teju 20 gadus ir aizliegtas smēķētavas. Ja parlaments turpinās uzturēt smēķētavu Saeimas ēkā, tad, koalīcijas deputāta ieskatā, būtu tikai taisnīgi, ka atgrieztu smēķētavas arī citās ēkās valsts pārvaldē.

"Piemēram, Valsts policijas darbinieki smēķē uz ielas. Nav skaisti, ka ātrās palīdzības darbinieki smēķē uz ielas, ugunsdzēsēji smēķē uz ielas, un daudzi citi smēķē uz ielas. Bet tādu lēmumu mēs esam pieņēmuši jau sen, un es neuzskatu, ka Saeimas deputāti ir vienlīdzīgāki par citiem," uzsvēra deputāts.

Saeima ceturtdien, 11. janvārī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, ar kuriem noteikts, ka tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un uzpildes tvertnes no 2025. gada būs aizliegts pārdot personām, kas ir jaunākas par 20 gadiem.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 70 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS