Pārstāvis: Zane ZvirgzdiņaPublicēta: 27. Jun (2019)

PAR ATKLĀTU ALGU VALSTS PĀRVALDĒ
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'826
Jau parakstījuši 4'826
5'174

Aicinām būt atklātiem un ar likumu noteikt, ka visām valsts un pašvaldību institūcijām savās mājaslapās ik mēnesi jāpublisko amatpersonām un darbiniekiem izmaksātā atlīdzība līdz ar personas vārdu un uzvārdu.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” aicina Saeimu rīkoties sabiedrības interesēs un papildināt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu.

Ja ikviens varēs brīvi iepazīties ar valsts pārvaldē strādājošo atlīdzību, tiks saglabāta valsts un pašvaldību līdzekļu izlietojuma atklātība, kas: • Ļaus sabiedrībai ātri un vienkārši sekot līdzi valsts institūciju darbam; • Ļaus atklāt un novērst fiktīvu nodarbinātību; • Veicinās veselīgu konkurenci darbinieku starpā, • Mazinās iespēju, ka piemaksas vai lielāks atalgojums tiek noteikts vadītāju favorītiem; • Mazinās “atalgojuma plaisu” starp vīriešiem un sievietēm; • Veicinās sabiedrības uzticēšanos valsts un pašvaldību institūcijām.

Pievienots dokuments

iniciativa_Mana_Balss_Algu_publicesana.pdf 79 KB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 4'826

Iniciatīvas jaunumi

Par atklātu algu valsts pārvaldē – nāc uz raidījuma ierakstu TV24!19. Jul (2019)

Vai valsts un pašvaldību institūcijām savās mājaslapās ik mēnesi jāpublisko amatpersonām un darbiniekiem izmaksātā atlīdzība, norādot arī personas vārdu un uzvārdu?

Par to diskutēsim @RīgaTV 24 raidījumā "Mana Balss".

Nāc uz ierakstu otrdien, 23. jūlijā, plkst. 10:30 (ierašanās no 10:15) Rīgā, Blaumaņa ielā 32! Ēterā skaties svētdien, 27. jūlijā, plkst. 20.00!

Diskutēs:
Zane Zvirgzdiņa, iniciatīvas autore
Daiga Rezevska, Satversmes tiesas tiesnese
Karīna Sprūde, 13. Saeimas deputāte (KPV LV)
Māris Pūķis, LU Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes asociētais profesors, EP eksperts pašvaldību lietās

Biedrība "Sabiedrība par atklātību – Delna" aicina Saeimu rīkoties sabiedrības interesēs un papildināt Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu.

Ja ikviens varēs brīvi iepazīties ar valsts pārvaldē strādājošo atlīdzību, tiks saglabāta valsts un pašvaldību līdzekļu izlietojuma atklātība, kas:
- ļaus sabiedrībai ātri un vienkārši sekot līdzi valsts institūciju darbam;
- ļaus atklāt un novērst fiktīvu nodarbinātību;
- veicinās veselīgu konkurenci darbinieku starpā;
- mazinās iespēju, ka piemaksas vai lielāks atalgojums tiek noteikts vadītāju favorītiem; mazinās "atalgojuma plaisu" starp vīriešiem un sievietēm;
- veicinās sabiedrības uzticēšanos valsts un pašvaldību institūcijām.

Raidījuma "Mana Balss" projektu finansē "Mediju atbalsta fonds" no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild RīgaTV 24.

AUTORS: MANA BALSS