Iniciatīva ir iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Ogres novada pilsoniskās sadarbības un attīstības biedrībaPublicēta: 07. Feb (2023)

PAR ĒTISKU OGRES NOVADA PAŠVALDĪBU
Iniciatīva tiks iesniegta Ogres novada pašvaldībā

550
446
Jau parakstījuši 446
104

Ētikas principu un normu ievērošana valsts pārvaldē nav katras valsts amatpersonas personīga lieta. Rīkoties ētiski ir pienākums, kuru nosaka valsts amatpersonas profesionālā loma – izmantot tai uzticēto varu tikai sabiedrības interesēs. Demokrātija nav iedomājama bez varas un sabiedrības savstarpējās uzticēšanās. Viena no būtiskākajām problēmām, kura pašlaik jārisina Latvijā, ir iedzīvotāju uzticības trūkums valsts institūcijām. Efektīvs veids kā panākt uzticēšanos ir stiprināt publiskās pārvaldes ētiskumu. Notikumu attīstība, ko izraisījusi Egila Helmaņa iniciētā, bet sabiedrības spiediena rezultātā nenotikusī Eiropas Savienības sankcijām pakļautajam miljardierim Pjotram Avenam piederošās Rīgas porcelāna kolekcijas izstāde Ogres vēstures un mākslas muzejā, iezīmē veselu virkni amatpersonu ētikas prasībām neatbilstošu izpausmju Ogres novada domes priekšsēdētāja darbībā, turklāt arī iesaistot citus pakļautībā esošus darbiniekus.

Kā liecina pēdējie notikumi, paļaušanās uz nerakstīto ētikas normu ievērošanu amatpersonu rīcībā ir nepietiekama. Nevar gaidīt, lai visi darbinieki zinātu un saprastu, kādi rīcības standarti jāievēro, ja viņi nav informēti, kādi tie ir. Tāpēc vienkāršākais un efektīvākais veids, kā panākt amatpersonu informētību par ētikas normām, ir izstrādāt atsevišķu dokumentu – Ogres pašvaldības ētikas kodeksu.

Ētikas kodekss kalpos par mērauklu Ogres pašvaldības deputātu un institūciju darbiniekiem savas rīcības izvērtēšanai. Ētikas kodekss ir gan iekšējais normatīvais dokuments, kas adresēts katram iestādes darbiniekam atsevišķi, gan vēstījums sabiedrībai. Tas vēsta iedzīvotājiem – "Šis ir veids, kā mēs pašvaldībā strādājam un veidojam attiecības ar sabiedrību". AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES OGRES NOVADĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīva par ētikas kodeksa izveidi Ogres domē paredzami tiks skatīta aprīļa otrajā pusē12. Apr (2023)

Ogres novada pašvaldība vēstulē kolektīvā iesnieguma "Par ētisku Ogres novada pašvaldību" autoriem ziņo, ka tas domē paredzami tiks skatīts aprīļa otrajā pusē.

Patlaban pēc pašvaldības lūguma Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē tiek analizēta saņemto parakstu atbilstība Pašvaldību likumam. Tiklīdz būs saņemta PMLP atbilde, iesniegums tiks tālāk skatīts domes nākamā kārtējā sēdē.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 56 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS