Iesniegta pašvaldībā

Pārstāvis: Fēlikss VaivodsPublicēta: 21. Mar

PAR OLEKTES UPĪTES ATTĪRĪŠANU
Iniciatīva tiks iesniegta Ķekavas novada pašvaldībai

600
724
Jau parakstījuši 724

AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI ĶEKAVAS NOVADĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN NEKUSTAMĀ ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ. Olektes upe gadu desmitiem ir aizlaista postā. Daudzviet tā ir pilnībā aizaugusi un ir sausa. Upes caurtekas zem ceļiem netiek tīrītas, aizdambējumus veido bebri. Upes gultnes piesārņojums radies rūpnieciskās un cilvēka darbības ietekmē. Olektes upe ir Ķekavas novada pašvaldības īpašumā. Situāciju ar Olektes upi pašvaldība savulaik nodēvēja par pašu lielāko vides problēmu Ķekavas novadā. Iedzīvotāji daudzkārt vērsās pašvaldībā, prasot tīrīt upi un atbrīvot caurtekas no aizdambējuma. Pašvaldība solīja attīrīšanas darbus veikt 2018. gadā. Līdz šim upes sanācijas darbi nav veikti.

Lai atjaunotu Olektes upes dabisko plūdumu, pašvaldībai jāuzņemas atbildība par ilgstoši nerisināto vides jautājumu, paredzot budžetā līdzekļus upes gultnes attīrīšanas un padziļināšanas darbiem.

Pēc upes attīrīšanas iedzīvotājiem būs pieejama tīra ūdenstilpne un vieta rekreācijai. Tiks radīta atpūtas vieta, kur pavadīt brīvo laiku – pastaigāties, peldēties, atpūsties ar ģimeni, makšķerēt. Vēl svarīgāk – dabiskā vide tiks attīrīta no piesārņojuma, un ūdens augu un dzīvnieku populācijai tiks atjaunoti eksistencei piemēroti apstākļi. AICINĀM PAR ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪTIES TIKAI ĶEKAVAS NOVADA PAŠVALDĪBĀ DEKLARĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS VECUMĀ VIRS 16 GADIEM UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ! CITU ATBALSTĪTĀJU PARAKSTI SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU NETIKS ŅEMTI VĒRĀ UN INICIATĪVAS KAMPAŅAS LAIKĀ TRAUCĒS SAPRAST, KĀDS IR REĀLAIS ATBALSTĪTĀJU SKAITS.

Iniciatīvas jaunumi

Vairāk parakstu – pārliecinošāks signāls lēmumu pieņēmējiempirms 27 dienām

Saziņā ar iniciatīvas "Par Olektes upītes attīrīšanu" autoru paaugstinām atbalstam vācamo parakstu slieksni līdz 600 parakstiem.

Autors plāno iniciatīvā balstītu kolektīvo iesniegumu Ķekavas novada pašvaldībā iesniegt pēc Lieldienām.

Tiem, kuri vēl apsver savu atbalstu šai iniciatīvai, autors iesaka iepazīties ar mediju materiāliem par šo problēmu. Piemēram, ar TV3 sižetu vēl 2020. gadā un 2023. gadā.

Tāpat vietējās kopienas aktivitātēm var sekot Facebook grupā.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, tad ne vien paraksti, bet arī dalies ar tās saiti sociālajos tīklos!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 75 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS