Pārstāvis: Marija KrūmiņaPublicēta: pirms 17 dienām

PAR RETĀS SLIMĪBAS MIASTĒNIJAS ZĀĻU PILNĪGU KOMPENSĀCIJU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
2'110
Jau parakstījuši 2'110
7'890

Miastēnija ir viena no retajām slimībām, kas nav izārstējama un ar kuru tās pacientiem jāsadzīvo visu mūžu. Taču Latvijā miastēnijas medikamentus valsts apmaksā tikai daļēji – 75% apmērā. Citu reto un hronisko slimību zāles valsts kompensē 100% apmērā, tādēļ šobrīd miastēnijas pacienti ir grūtā, nevienlīdzīgā, veselību apdraudošā situācijā. Miastēnijas pacienti nespēj dzīvot bez zālēm, tādēļ ikdienas zāļu nepieejamība izmaksu dēļ reāli ir apdraudējums viņu veselībai un dzīvībai. Bez zālēm pacientiem iestājas krīze, viņi nonāk stacionārā un intensīvajā terapijā, ir iespējams pat letāls iznākums.

Mēs aicinām mainīt miastēnijas zāļu apmaksas kārtību un apjomu, veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 899 “Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība” un paredzot miastēnijas zālēm 100% kompensāciju.

Apmaksājot zāles pilnībā, valsts pateiktu, ka tai patiešām rūp 250 savu pilsoņu dzīve. Bet, tā kā valsts institūcijas līdz šim ieinteresētību un atbalstu nav izrādījušas, miastēnijas pacienti cer uz līdzcilvēku izpratni un atbalstu, ka Latvijai ir svarīgs katrs cilvēks, lai viņš varētu dzīvot, strādāt, veidot attiecības un ģimeni, būt aktīvs sabiedrības loceklis.