Iesniegta Saeimā

Pārstāvis: Andris KalniņšPublicēta: 07. Nov (2023)

PAR SAMAZINĀTĀ PVN 12% APMĒRĀ IEVIEŠANU SABIEDRISKAJAI ĒDINĀŠANAI
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
12'207
Jau parakstījuši 12'207

Latvijai nepieciešams sekot citu Eiropas Savienības dalībvalstu piemēram un samazināt pievienotās vērtības nodokli (turpmāk - PVN) uz 12% sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem. Šādi tiks nodrošināts, ka cenu kāpumu laikā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumi sabiedrībai kļūs pieejamāki. Tāpat minētais palīdzēs cīņā ar ēnu ekonomikas izskaušanu sabiedriskās ēdināšanas nozarē un veicinās nozares konkurētspēju Baltijas reģionā.

Nepieciešams izstrādāt grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā nosakot, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem tiks piemērota samazinātā PVN likme 12% apmērā.

Strauji pieaugošo cenu kāpumu laikā, samazinot PVN likmi no 21% uz 12% sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem tiks nodrošināts, ka sabiedriskās ēdināšanas cenas nepieaugs un kļūs pieejamākas sabiedrībai. Tādejādi mazinot ēnu ekonomikas izplatību sabiedriskās ēdināšanas nozarē, kā rezultātā tiks nodrošināts nodokļu ieņēmumu pieaugums un veicināta aplokšņu algu izskaušana nozarē.

Iniciatīvas jaunumi

Iniciatīvas līdzšinējais ceļš Saeimāpirms nedēļas

Iniciatīva "Par samazinātā PVN 12% apmērā ieviešanu sabiedriskajai ēdināšanai" kā kolektīvais iesniegums Saeimā nonāca 2023. gada decembra vidū.

Jau 2024. gada 10. janvārī notika iesnieguma sākotnējās izvērtēšanas sēde Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā. Šai sēdē piedalījās arī iniciatīvas autors, kā arī Ekonomikas ministrijas pārstāvis, Finanšu ministrijas pārstāvis, Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvis un Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvis. Komisija atbalstīja iesnieguma nodošanu Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijai un Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija tālākai izvērtēšanai.

Nākamajā Saeimas plenārsēdē 18.01.2024. Saeima apstiprināja komisijas sagatavoto lēmumprojektu – nodot iesniegumu atbildīgajai komisijai.

Savukārt 19.03.2024. Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Ēnu ekonomikas apkarošanas apakškomisija ir uzdevusi Finanšu ministrijai izvērtēt, kā samazinātā pievienotās vērtības nodokļa likme ietekmētu ēnu ekonomiku nozarē.

Par turpmāko – ziņosim!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 76 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS