Pārstāvis: Salvis PetriksPublicēta: 07. Jul (2023)

PAR VALSTS APMAKSĀTU AZBESTA SATUROŠU ATKRITUMU UTILIZĀCIJU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
4'530
Jau parakstījuši 4'530
5'470

Vēlos novērst azbestu saturošo atkritumu nonākšanu Latvijas dabā.

Tāpēc aicinu valsts budžetā rast līdzekļus un acīmredzot jau VARAM noteikt par atbildīgo attiecīgo normatīvo aktu un citu nepieciešamo mehānismu izstrādē, lai valsts segtu izmaksas, kas saistītas ar azbestu saturošu atkritumu utilizāciju.

Latvijā azbesta saturošos atkritumus (sevišķi šīferi) utilizēt ir ļoti apgrūtinoši un ļoti dārgi. Nedaudzajos pieņemšanas punktos cena svārstās ap diviem eiro par kvadrātmetru + PVN. Latvijas iedzīvotāji ir maz informēti par šādu atkritumu kaitīgumu, tāpēc neaizdomājas un tos izmet parastajos atkritumos un iestrādā savos piemājas ceļos. Ja valsts radītu mehānismu un padarītu iepriekšminēto atkritumu utilizāciju ērtu un lētu, tad šādu kancerogēnu atkritumu nonākšana Latvijas dabā noteikti mazinātos.

Iniciatīvas jaunumi

Azbestu saturošu šīferi trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības var nodot bez maksas06. May

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) informatīvās kampaņas "Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!" ietvaros aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas.

ziņo TV3. Publikācijā ir arī pieteikuma veidlapa kopā ar atbalsta nosacījumiem.

Tas sasaucas ar aptverošāku ManaBalss.lv autora iniciatīvu "Par valsts apmaksātu azbesta saturošu atkritumu utilizāciju". Runājot par ikvienu mājsaimniecību, iniciatīvas autors Salvis Petriks argumentē, ka "Latvijā azbesta saturošos atkritumus (sevišķi šīferi) utilizēt ir ļoti apgrūtinoši un ļoti dārgi. Nedaudzajos pieņemšanas punktos cena svārstās ap diviem eiro par kvadrātmetru + PVN. Latvijas iedzīvotāji ir maz informēti par šādu atkritumu kaitīgumu, tāpēc neaizdomājas un tos izmet parastajos atkritumos un iestrādā savos piemājas ceļos. Ja valsts radītu mehānismu un padarītu iepriekšminēto atkritumu utilizāciju ērtu un lētu, tad šādu kancerogēnu atkritumu nonākšana Latvijas dabā noteikti mazinātos."

VARAM atbalsta programma acīmredzami ir solis iniciatīvas prasības virzienā. Ja atbalsti prasību, ka valdībai ir jāsper arī nākamais solis un jāiekļauj šādā programmā ikviena mājsaimniecība, tad ne vien paraksti šo iniciatīvu, bet arī dalies ar tās saiti sociālajos tīklos!

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 76 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS