Iniciatīvas prasība ir izpildīta

Pārstāvis: Līga TīrmanePublicēta: 08. Jan

PIEPRASĀM SAGLABĀT ĒDOLES PAMATSKOLU
Iniciatīva tiks iesniegta Kuldīgas novada pašvaldībā

600
1'577
Jau parakstījuši 1'577

SASKAŅĀ AR PAŠVALDĪBU LIKUMU AICINĀM ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪT KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBĀ REĢISTRĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS NO 16 GADU VECUMA UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ. Vēlamies panākt, lai novada dome pilda Ēdoles pamatskolas skolēnu vecākiem šā mācību gada 1. septembrī doto solījumu par vienas no vecākajām Kurzemes izglītības iestādēm – Ēdoles skolas – saglabāšanu. Skola ir dibināta 1822. gadā. Skolai ir salīdzinoši augsts mācību sasniegumu reitings, tāpēc tā atzīstama par nozīmīgu izglītības iegūšanas vietu ne tikai Ēdoles un tās tuvējās apkārtnes skolēniem, bet arī tālāk mītošiem bērniem. Ēdoles skolu apmeklē skolēni no Kuldīgas, Priedaines, Alsungas, Gudeniekiem utt. Pēdējo gadu laikā šīs mācību iestādes renovēšanā un attīstībā ieguldīts daudz valsts un pašvaldības līdzekļu. Turklāt Ēdoles pamatskola ir pielāgota audzēkņu, kuriem piešķirts speciālais izglītības kods, izglītošanai – skolas pedagogi ir apguvuši atbilstīgu mācīšanas programmu. Mēs nevēlamies, lai Ēdoles apkārtne, līdzīgi kā daudzas citas vietas Latvijā, zaudētu savus lauciniekus un tie pārtaptu par pilsētniekiem vai Anglijas, vai Vācijas, vai citu attīstītāku valstu iedzīvotājiem un nodokļu maksātājiem. Valstij un pašvaldībām ir jārūpējas par latviešu repatriāciju, nevis savu pagaidām vēl ārpilsētās mītošo pilsoņu prombraukšanas veicināšanu.

Tāpēc pieprasām pārtraukt īstenot paslepenos, tomēr cilvēku savstarpējā saziņā izskanošos, Kuldīgas novada plānus likvidēt Ēdoles pamatskolu. Šīs iniciatīvas mērķis ir savākt parakstus, lai jau sākotnēji demonstrētu Kuldīgas novada iedzīvotāju attieksmi pret šiem plāniem un atbalstu Ēdoles pamatskolas saglabāšanai. Trešdien, 2024. gada 10. janvārī, ar laikraksta "Kurzemnieks" starpniecību notiks sapulce starp iesaistītajām pusēm, ieskaitot skolas vecāku pārstāvi. Šī sapulce ir pirmais iemesls, kāpēc lūdzu Kuldīgas novada iedzīvotāju atbalstu šai iniciatīvai – lai mums būtu vēl papildus, ar ko argumentēt. Sarunu līmenī ir zināms, ka novada domē lēmumu par Ēdoles pamatskolas likteni taisās pieņemt kādā domes sēdē janvāra otrajā pusē. Arī uz to brīdi ļoti noderēs atbalstītāju paraksti.

Ja panāksim savu, tad Latvijas sabiedrībai kopumā būs cerība saglabāt vēl vienu daudzmaz apdzīvotu lauku apvidu. Visdrīzāk, ka būs par kādu Latvijas emigrantu mazāk, un varbūt kādu no tiem pat atgūsim. Un, nerunājot pat par pašu skolu un tās devumu izglītībā un ģimeņu ikdienā, Ēdoles pagasta sabiedrība nezaudēs arī vienīgo atlikušo nopietno kultūras centru. AICINĀM ŠO INICIATĪVU PARAKSTĪT KULDĪGAS NOVADA PAŠVALDĪBĀ REĢISTRĒTOS LATVIJAS PILSOŅUS NO 16 GADU VECUMA UN ĪPAŠUMA TURĒTĀJUS PAŠVALDĪBĀ.

Iniciatīvas jaunumi

Ēdoles un arī Kabiles pamatskola netiek slēgta26. Feb

Esam saņēmuši Kuldīgas novada pašvaldības vēstuli, ka darbu turpinās gan Ēdoles pamatskola, gan Z.A. Meierovica Kabiles pamatskola.

"Līdz ar to kolektīvā iesnieguma prasība neslēgt šo skolu, ir izpildīta," konkrēti par iniciatīvu "Pieprasām saglabāt Ēdoles pamatskolu" raksta Kuldīgas novada pašvaldības izpilddirektors Rimants Safonovs.

Lūgts komentēt, kāds ir pašreizējais statuss diskusijā par Kabiles pamatskolu, viņš papildinošā vēstulē komentē, ka darbu turpina arī tā.

Kabiles pilsoniskie aktīvisti aizvien turpina parakstu vākšanu valsts līmeņa iniciatīvai "Latvijas lauku skolām – būt!", lai panāktu Latvijas līmenī ievērotu principu par katras zem jautājuma noliktās skolas izvērtēšanu atsevišķi, nevis pēc vispārīgām formālām pazīmēm.

Ja atbalsti iniciatīvu "Latvijas lauku skolām – būt!", tad ne vien paraksti to, bet arī dalies ar to sociālajos tīklos! Tā Tu palīdzēsi šā jautājuma nonākšanai un izskatīšanai Saeimā.

Seko ManaBalss.lv ziņām arī Facebook!

Un, kā jau vienmēr uzsveram pie katras ManaBalss.lv ziņas, – apsver savu atbalstu ManaBalss.lv autoru jaunākajām iniciatīvām!

_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Kopš 2011. gada ar 75 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem ap ManaBalss platformu ir izveidojusies pasaules mērogā unikāli sekmīga pilsoniskās līdzdalības ekosistēma.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!

AUTORS: MANA BALSS