Pārstāvis: Zariņa DacePublicēta: 27. Nov (2018)

PRET DZĒRĀJŠOFERIEM
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Republikas Saeimā

10'000
345
Jau parakstījuši 345
9'655

Vēlos panākt, ka samazinās auto avāriju skaits, kā arī bojā gājušo skaits.

Mainīt regulējošo likumu un ļaut policijai azturēt dzērājšoferi, tam esot transportlīdzeklī arī bez uzsāktas kustības vai pat pirms tam. Kā arī ļaut policijai azturēt dzērājšoferi uz aizdomu pamata, ja ir ziņots par likuma pārkāpēju.

Samazināsies upuru skaits un auto avārijas.

Iniciatīvas jaunumi

Autobraucēji atbalsta iniciatīvu "Pret dzērājšoferiem"04. Dec (2018)

Šai komentārā BMW autobiedrības “Bumerstyle Latvija” valdes priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Petrovics izsaka savu un kolēģu viedokli par iesniegto iniciatīvu "Pret dzērājšoferiem".
Mūsu biedrība ir pazīstama kā BMW automašīnu iemantotās sliktās slavas izskaudēji. Cik nu iespējams, cenšamies ar dažādām kampaņām veicināt drošību uz koplietošanas ceļiem. Asi iestājamies pret driftēšanu un neadekvātu braukšanu uz koplietošanas ceļiem. Diemžēl mums jāatzīst, ka statistika nav iepriecinoša.
Neapdomīgo autovadītāju nekļūst mazāk, un pēc statistikas datiem vecumā no 19 līdz 30 gadiem negadījumus ļoti daudzi izraisa alkohola reibumā. Tam par iemeslu, mūsuprāt, ir arī vājais sodāmības princips.
Esam veikuši gan biedrībā, gan sekotāju pulkā aptaujas par iespējamiem soda mēriem pret auto vadītājiem alkohola reibumā. Viens no populārākajiem, kas tika noskaidrots, ir - piemērot kriminālatbildību un automašīnas konfiskāciju.
Soda mēri noteikti būtu jāpieņem bargi, sākot ar pamatīgu naudassodu un paralēli kā papildus soda mēru piespriest arī reālu cietumsodu atbilstīgi pārkāpto promiļu daudzumam.
Kā norāda arī iniciatīvas autore Dace Zariņa platformā ManaBalss, patlaban likums neliedz atrasties automašīnas vadītāja sēdeklī iereibušam cilvēkam. Ir nepieciešamas izmaiņas likumdošanā, kas liegtu atrasties automašīnā reibuma stāvoklī.
Stingra vēršanās pret dzērājšoferiem pasargātu daudzus nevainīgus cilvēkus, to spēkratus un samazinātu letālus gadījumus, kurus izraisa dzērājšoferi.
Viennozīmīgi piekrītam iniciatīvas iesniedzējai un aicināsim gan mūsu biedrus, gan sabiedrību parakstīt šo iniciatīvu.
Avots: Bumerstyle Latvija

AUTORS: MANA BALSS

Iniciatīva pret dzērājšoferiem gūst uzmanību03. Dec (2018)

Lakoniski formulētā iniciatīva «Pret dzērājšoferiem», kas tiek virzīta ManaBalss platformā, jaunajā nedēļā ir guvusi plašu mediju uzmanību. Par to raksta vairāki drukātie mediji savos portālos un interesējas Latvijas radio.

Iniciatīvas autore grib nodrošināt lielākas pilnvaras tiesībsargājošām iestādēm, konkrēti – ceļu policijai, lai tā varētu aktīvāk vērsties pret dzērājšoferiem. Praktiski tas nozīmētu kārtības sargiem aizturēt dzērājšoferi uz aizdomu pamata, kamēr tas vēl reibuma stāvoklī nav uzsācis kustību ar transportlīdzekli, ko par aizturēšanas iemeslu traktē pašreizējā kārtība. Diemžēl pēc tās – kad iereibušais jau ir uzsācis kustību ar automašīnu – mēdz būt arī gadījumi, kad sadursme un avārija notiek tūdaļ, un tam var būt arī letāls iznākums.
Autore uzskata, ka šādas pārmaiņas nodrošinās ceļu satiksmes negadījumu un to upuru skaita samazināšanos.

AUTORS: MANA BALSS