Pārstāvis: Apvienība "Pilsēta cilvēkiem"Publicēta: 11. Feb

RĪGAS IETVES JĀTĪRA PAŠVALDĪBAI!
Iniciatīva tiks iesniegta Rīgas domē

3'300
2'670
Jau parakstījuši 2'670
630

Ziemas laikā rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad vairākas dienas un pat nedēļas pēc snigšanas uz daudzām ietvēm nav notīrīts sniega. Pašlaik par ietvju tīrīšanu atbild pieguļošo nekustamo īpašumu īpašnieki vai apsaimniekotāji. Visbiežāk ietves nav notīrītas pie graustiem un tukšiem zemesgabaliem. Sevišķi bēdīga situācija ir vietās, kur gājējiem jāšķērso brauktuve. Tur sniegs no brauktuves ir sastumts uz gājējiem paredzētās daļas, un gājējiem brauktuves šķērsošana ir bīstama un ļoti nekomfortabla. Šāda situācija nozīmē to, ka sevišķi cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslos, ir tikai divi varianti – vai nu riskēt ar dzīvību un pārvietoties pa brauktuvi, vai arī palikt ieslodzītiem mājās, jo šķērsot sasalušus sniega kukuržņus ratiņkrēslā fiziski nav iespējams. Pārvietošanās ir apgrūtināta arī cilvēkiem ar bērnu ratiņiem. Tāpat uz slidenām ietvēm katru ziemu gūst traumas ļoti daudzi iedzīvotāji.

Kaimiņvalstu galvaspilsētās, piemēram, Helsinkos, Stokholmā un Viļņā, ietves no sniega pilnībā vai daļēji attīra pašvaldība. Arī Latvijā ir pilsētas, kur sniegu no ietvēm attīra centralizēti – Cēsis, Daugavpils, Līgatne, Madona, Mazsalaca un Rēzekne. Rīgai ir jāņem piemērs no šīm pilsētām un arī jāsāk uz pašvaldības zemes esošo ietvju centralizēta un mehanizēta tīrīšana, atbrīvojot no šā pienākuma pieguļošo īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus.

Tīrot ietves centralizēti ar šim nolūkam piemērotu tehniku, rīdziniekiem samazināsies tīrīšanas izmaksas (jo tīrīšana ar tehniku ir daudz efektīvāka par roku darbu), kā arī tiks nodrošināta nemainīgi augsta ietvju tīrīšanas kvalitāte visā ielu garumā. Tiks nodrošināta pārvietošanās brīvība cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Iniciatīvas jaunumi

Ziema aktualizē ietvju tīrīšanas pienākuma sadali Rīgāpirms 2 dienām

Pamatīgais sniegs pilsētā ir aktualizējis jautājumu, vai ietvju tīrīšanu Rīgā tomēr nevajadzētu uzņemties pašvaldībai.

Līdz ar ziemas sākumu ziņu portāls "Skaties" pievērš uzmanību apvienības "Pilsēta cilvēkiem" iniciatīvai "Rīgas ietves jātīra pašvaldībai".

Ziemas laikā rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad vairākas dienas un pat nedēļas pēc snigšanas uz daudzām ietvēm nav notīrīts sniegs.

Pašlaik par ietvju tīrīšanu atbild pieguļošo nekustamo īpašumu īpašnieki vai apsaimniekotāji.

Sevišķi bēdīga situācija ir vietās, kur gājējiem jāšķērso brauktuve, jo tur sniegs no brauktuves ir sastumts uz gājējiem paredzētās daļas, un gājējiem brauktuves šķērsošana ir bīstama un ļoti nekomfortabla.

Arī sociālajos tīklos cilvēki jau sūkstījušies par nenotīrītajām Rīgas ielām, kas būtiski apgrūtina pārvietošanos.

Latvijā ir pilsētas, kur sniegu no ietvēm attīra centralizēti – Cēsis, Daugavpils, Līgatne, Madona, Mazsalaca un Rēzekne. "Pilsēta cilvēkiem" uzskata, ka Rīgai ir jāņem piemērs no šīm pilsētām un arī jāsāk uz pašvaldības zemes esošo ietvju centralizēta un mehanizēta tīrīšana, atbrīvojot no šā pienākuma pieguļošo īpašumu īpašniekus un apsaimniekotājus.

Ja atbalsti šo iniciatīvu, dalies ar to sociālajos tīklos!

Avots: ziņu portāls "Skaties"

_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!

Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!

Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

AUTORS: MANA BALSS