Iniciatīva ir iesniegta adresātiem

Pārstāvis: Rigonda BērziņaPublicēta: 02. Jun

SAGLABĀT ANNIŅMUIŽU AR PARKU KĀ APKAIMES KULTŪRAS VIETU
Iniciatīva tiks iesniegta Latvijas Universitātē, Kultūras ministrijā, Izglītības un zinātnes ministrijā

1'000
1'906
Jau parakstījuši 1'906

Anniņmuižai kā Rīgas pilsētas vēstures daļai ar kultūrvēsturiskām un dabas ainaviskām vērtībām ir jāpaliek sabiedrībai publiski pieejamai, lai tādas Rīgas apkaimes kā Imanta un Zolitūde nesaistītos tikai ar pelēkajiem “guļamrajoniem”. Latvijas Universitāte šo kultūrvēstures pieminekli ir iecerējusi pārdot, un šobrīd jau tiek plānota otrā izsole. Ja Anniņmuiža tiks pārdota, jaunais īpašnieks var liegt tai publisku pieeju vai veikt Anniņmuižas apkārtnes apbūvi ar daudzstāvu dzīvojamām mājām. Mikrorajonu iedzīvotājiem jau tā pietrūkst saiknes ar viņu dzīves vietas apkaimes vēsturi. Aicinām visus, kam šī apkaime ir dzīvesvieta, darbavieta vai vienkārši sirdslieta, iepazīt Rīgas vēstures saknes! Aicinām gan tos, kas Rīgā mīt vairākās paaudzēs, gan tos, kas Rīgā tikai nakšņo kā “guļamrajonā” un brīvdienās dodas uz savām tēva mājām citās Latvijas vietās – MĒS VISI KOPĀ esam saistīti šajā vietā un MĒS VEIDOJAM šīs apkaimes identitāti, tāpēc leposimies un saglabāsim kultūrvēsturisko un ainavisko mantojumu!

Zemesgrāmatā atdalot Anniņmuižu kā patstāvīgu nekustamo īpašumu, Latvijas Universitāte var iegūt nepieciešamos ieņēmumus no pārējās nekustamā īpašuma daļas pārdošanas. Tāpēc aicinām Anniņmuižu (ar seno parku, alejām un dīķi) saglabāt valsts vai pašvaldības īpašumā un atjaunot, pārveidojot to par kultūras un atpūtas vietu.

Sabiedrība līdz ar to saglabās kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības un to publisku pieejamību. Apkaimju iedzīvotāji paturēs sev kultūras un atpūtas vietu. Imantas apkaimē esošā Anniņmuiža ir vieta ar gadsimtu elpu. Jau no 1595. gada Anniņmuiža ir minēta vēstures lapās, un vien pirms 80 gadiem Anniņmuižas rajonu pārdēvēja par Imantu. Laimīgā kārtā caur dažādiem politiskajiem režīmiem un kariem ir saglabājusies un pastāv 150 gadus vecā Anniņmuižas Meža pils – iespējams, vecākā mūra ēka Pārdaugavā.

Pievienots dokuments

Apstridesana_NKMP__Apstridesana_LU__foto.pdf 1,1 MB (atvērt)

Iniciatīvas parakstītāji 1'906

Iniciatīvas jaunumi

Mēs nedzīvojam par spītipirms nedēļas

Ar savāktajiem parakstiem iniciatīva "Saglabāt Anniņmuižu ar parku kā apkaimes kultūras vietu" jau pavisam drīz tiks iesniegta tās adresātiem, un tieši šo stāstu portāls TVNET ir izvēlējies kā pirmo publikāciju sērijā par ManaBalss autoriem, par viņu jau sasniegto un par turpinošo darbu sabiedrības interešu labā.

Latvijas pilsoņu līdzdalība visplašākā spektra lēmumu pieņemšanā ir tik sekmīga, ka daudziem jau šķiet pašsaprotama un "nekas tāds", lai gan tik sekmīga digitālā līdzdalība ir pasaules līmeņa fenomens. Tāpēc arī šī TVNET publikāciju sērija sadarbībā ar ManaBalss – novērtēsim savas sekmes, apzināsimies savu varēšanu un galvenais – turpināsim darīt!

Jau deviņus gadus Latvijas pilsoņi ļoti tieši panāk pat dzīvībai svarīgu interešu atrunāšanu konkrētās likumdošanas izmaiņās. Kopš 2011. gada jūlija pilsoņi ir iniciējuši un panākuši reālu likumdošanas maiņu vidēji četriem likumiem gadā.

Tik augstu rādītāju nav nekur pasaulē, bet Latvijā tas notiek jau noturīgi. Šogad vien ir mainīti seši likumi un noteikumi plašā spektrā no pilnvērtīga finansējuma melanomas ārstēšanai ar inovatīviem medikamentiem līdz kredītbrīvdienām Covid-19 krīzes laikā. Tas var notikt, pateicoties uzticības ekosistēmai – digitālās līdzdalības ekosistēmai, kas ir izveidojusies ap platformu ManaBalss. Tā ir pilsoniskās sabiedrības, likumdevēju, izpildvaras, visdažādāko jomu ekspertu un mediju uzticība mūsu kopējā darba kvalitātei un jēdzīgumam.

Šī TVNET publikāciju sērija izceļ šā Latvijas veiksmes stāsta varoņus – iniciatīvu autorus un virzītājus. Tai skaitā krievvalodīgos līdztautiešus, jo Latvijas krievvalodīgā kopiena, ieskaitot etniskos baltkrievus, ukraiņus, ebrejus, tatārus, poļus u.c., kuriem sadzīves valoda ir krievu, ir bagāta ar konstruktīvām idejām. Šīs idejas ir kvalitatīvas un iznākumā arī sekmīgas. Tas ir pierādījums Latvijas krievvalodīgo jēdzīgam, konstruktīvam pienesumam un reālai teikšanai valsts politikā.

Pirms deviņiem gadiem ar "Oligarhu kapusvētkiem" sabiedrības iniciatīvu platforma ManaBalss lielā mērā radās par spīti – par spīti varas cinismam un par spīti #KoTadNuEs mentalitātei. Mērķis bija iekustināt sabiedrību, lai tā ņemtu iniciatīvu savās rokās un, savstarpēji sadarbojoties, veidotu stabilu, un, pats galvenais, godīgu valsts nākotni, tovasar rakstīja TVNET.

Sabiedrība iekustējās pamatīgi, un iniciatīva savās rokās tika ņemta burtiski – ar vairākiem simtiem ManaBalss publicēto iniciatīvu. No tām 59 līdz šim ir izskatītas Saeimā un citās valsts iestādēs, un 36 no tām ir kļuvušas par likumiem.

Tautā aizvien ir redzama patika par to, kas notiek par spīti šābrīža valdošajai elitei. Starp viskvēlāk atbalstītajām iniciatīvām ir tās, kas paredz "atņemt deputātiem šo un to".

"Viņi" ir kaut ko nolēmuši sev par labu, bet mēs tagad nolemsim pretēji. Tie ir leģitīmi aicinājumi un, iespējams, arī pareizi. Tomēr mēs nedzīvojam par spīti, un arī jāsadarbojas mums ir par jēdzīgu kopējo dzīvi, par labāku Latviju, nevis par spīti kādam vai kaut kam.

Iedzīvotājiem veselīga un ērta vide pilsētās, dabas resursu atbildīga apsaimniekošana, sabiedrības pieprasījums pēc reāli pieejamas un kvalitatīvas veselības aprūpes un izglītības, patiesi demokrātiska lēmējvara pašvaldībās, sakārtota un efektīva īres namu pārvaldība, samērīgs administratīvais un nodokļu slogs mazajiem uzņēmumiem. Tās ir dažas jomas, kurās iniciatīvu autori virza likumdošanas pārmaiņas daudzu tūkstošu atbalstītāju vārdā.

Šogad vien ManaBalss iniciatīvas ir atbalstījuši vairāk nekā 133’000 parakstītāju. Tam ir nepieciešama gan droša, uzticama šo parakstu vākšanas infrastruktūra, gan plašākai publikai neredzamais ManaBalss komandas darbs ar topošo, balsošanai nodoto un jau "varas gaiteņos" esošo iniciatīvu konsultēšanu. Finansiāli to nodrošina ManaBalss lietotāju brīvprātīgie mikroziedojumi.

Esam ļoti pateicīgi ikvienam no 24’000 ziedotāju, kuri pērn vismaz reizi un sākot no 50 eirocentiem ir atbalstījuši mūsu kopējo darbu labākai dzīvei Latvijā. Sevišķs paldies regulārajiem atbalstītājiem, kuri ir pieslēguši kaut nelielus, bet ikmēneša i-banku maksājumus. Pateicoties šādai uzticībai un atbalstam no visplašākās sabiedrības, ManaBalss var arī ilgtermiņā nodrošināt sava darba politisko un idejisko neitralitāti un kvalitāti.

Tavai balsij ir nozīme!

ManaBalss.lv komanda

Būsim pateicīgi arī par Tavu ziedojumu ManaBalss darbam.

AUTORS: MANA BALSS