Aicina kadastra vērtību nepaaugstināt līdz pārliecinošai ekonomikas atlabšanai 04. Aug (2020)

Ar aicinājumu noteikt slieksni, virs kura notiek plānotais kadastrālās vērtības pieaugums, ir publicēta Latvijas Krievu savienības (LKS) apmaksāta iniciatīva.

Iniciatīvas "Par kadastrālas vērtības nepalielināšanu līdz pilnīgai krīzes pārvarēšanai" autore un LKS pārstāve argumentē, ka kadastrālās vērtības straujš pieaugums, kas ietekmēs virkni dažādu nodokļu un sadārdzinās uzņēmējdarbību, iznākumā tiks pārcelts uz gala patērētājiem un klientiem.

Covid-19 krīzes laiks šai ziņā nav labākais, kad plānot šādu sadārdzinājumu, pat ja no tā tiktu pasargāti sava vienīgā mājokļa īpašnieki, kā to grib panākt Tieslietu ministrija. Jo līdz ar augstākiem maksājumiem par ražošanas telpām un platībām jebkurā gadījumā Latvijā sadārdzinātos uzņēmējdarbība.

Saskaņā ar platformas ManaBalss kritērijiem, LKS pārstāvētā iniciatīva ir maksas pakalpojums. Tas ir atkarībā no politiskās partijas, kompānijas vai nozaru asociācijas lieluma dažādots maksas pakalpojums par iniciatīvas konsultēšanu tās tapšanas procesā, tās publicēšanu un tehnisku atbalstu tās turpmākajā virzībā, kas citkārt Latvijas pilsoņiem ManaBalss platformā ir bez maksas.

Kāpēc partijām un arī kompānijām ManaBalss piemēro maksas pakalpojumus, ir skaidrots šeit. Īsumā: ManaBalss ikdienas darbu uztur TIKAI sabiedrība pati, tāpēc par konkrētu politisko un ekonomisko interešu pārstāvniecību, kaut gan tām ir plaša sabiedriskā nozīme, mūsuprāt, ir samērīgi un godīgi prasīt samaksu.

2019. gadā ManaBalss saņēma mikroziedojumus no 24’000 cilvēku. Šie cilvēki noteikti pārstāvēja visplašāko Latvijas un diasporas politisko, bezpartejisko un ekonomisko interešu loku.


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!