Autors aicina piedalīties ministrijas aptaujā par pesticīdu lietojumu 14. Dec (2021)

Iniciatīvas "Par aizliegumu lietot pesticīdus apdzīvoto lauku māju tuvumā" autors aicina iniciatīvas atbalstītājus piedalīties Zemkopības ministrijas veiktajā iedzīvotāju aptaujā par pesticīdu lietošanu dzīvojamo māju tuvumā.

Atbildamais jautājums ir: "Vai jūs atbalstāt 25m platas joslas noteikšanu ap lauku mājām, kurā nelieto augu aizsardzības līdzekļus?"

Uz jautājumu ir iespējami septiņi atbilžu varianti. Šīs publikācijas tapšanas laikā pret aizsargjoslas noteikšanu ir 52% no kopumā vairāk nekā 5000 respondentiem. Aizsargjoslas noteikšanu atbalsta 45% aptaujāto, tai skaitā 28% uzskata, ka joslai jābūt vēl platākai.

Aptauja Zemkopības ministrijas mājas lapā ir aktīva līdz šā gada 27. decembrim.

Pēc iniciatīvas "Par aizliegumu lietot pesticīdus apdzīvoto lauku māju tuvumā" iesniegšanas Saeimā pērn oktobrī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir aicinājusi VARAM izveidot darba grupu, lai iniciatīvā rosināto jautājumu skatītu plašāk. Darba grupā ir iesaistīta Zemkopības ministrija, Veselības ministrija, Ekonomikas ministrija, Finanšu ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas gan no vides aizsardzības jomas, gan no sabiedrības veselības jomas, gan lauksaimniecības nozares., tajā skaitā no bioloģiskās lauksaimniecības nozares.

Norādītā aptauja, kurā autors aicina iesaistīties, notiek šīs darba grupas ietvarā.


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.