Bērni bez Covid-19 sertifikāta drīkstēs piedalīties sporta nodarbībās ar negatīvu testu 10. Jan

Valdība ir devusi atļauju pirmsskolas skolēniem un bērniem no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, piedalīties sporta nodarbībās ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu, ziņo LSM.

Tas praktiski saskan ar iniciatīvas "Par sportu bērniem" prasību, kas likumā noteikto sabiedrības atbalstu oktobra vidū savāca rekordīsā laikā – četrās ar pusi stundās.

Līdz šim sporta treniņos grupā interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu norisē iekštelpās varēja piedalīties darbinieki un skolēni, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, kā arī tie skolēni līdz 12 gadu vecumam, kuri formālajā izglītībā ir veikuši rutīnas skrīninga testu.

Vienlaikus sporta nodarbībās nevarēja piedalīties pirmsskolas skolēni un skolēni no 12 gadu vecuma, kuriem nav Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta.

Nesenā saziņā ar ManaBalss.lv attiecīgās iniciatīvas autors pauž neizpratni, kāpēc publiskajā komunikācijā saistībā ar valdības pieņemto lēmumu nav norādes uz sabiedrības lielo atbalstu šai prasībai un attiecīgo iniciatīvu. Tā kā šai iniciatīvā balstītais kolektīvais iesniegums pašlaik aizvien ir izskatīšanas statusā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijā, jautājām viedokli tās vadītājam Sandim Riekstiņam (JKP).

Viņš norāda, ka iniciatīva noteikti ir palīdzējusi pašreizējā lēmuma pieņemšanā, tomēr tas ir izstrādāts daudz plašākā kontekstā, ieskaitot divus starpresoru pilotprojektus vēl pirms iniciatīvas iesniegšanas Saeimā. Visdrīzāk, ka tāpēc arī iniciatīvas pienesums šai procesā netiek izcelts īpaši.

Sarunā ar ManaBalss.lv S. Riekstiņš izceļ izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) lomu, lai panāktu treniņu atjaunošanu. "Tas ir komplekss risinājums, un, ja izglītības ministre par to nebūtu tik aktīvi iestājusies, tad nekā arī nebūtu. Ministre visai asi argumentēja arī ar Veselības ministriju, ka mēs neesam gatavi ziedot vēl vienu gadu bērnu sportā. Ja šādi raugāmies, tad arī iniciatīvas prasība līdztekus ir izpildīta. Mērķis ir sasniegts, un kuram tur cik un kādi tieši ir nopelni, varbūt nav tik svarīgi."

Tā kā kolektīvais iesniegums "Par sportu bērniem" šai procesā bija gan S. Riekstiņa vadītās apakškomisijas dienaskārtībā, gan arī tam bija pievērsta mediju uzmanība, un attiecīgi tas noteikti nepalika arī valdības nepamanīts, ManaBalss.lv vērtē, ka sava loma ar savu pozitīvo, konstruktīvo pienesumu ir bijusi arī iniciatīvai. Attiecīgi tā ir uzskatāma par sekmīgu.

"Skaidrs, ka kolektīvais iesniegums tajā palīdzēja – par to nav runas. Kopējai ainai gan ir jāuzsver, ka šādi lēmumi tiek pieņemti trijos dažādos līmeņos. Ja šajos līmeņos nav vienošanās par kopīgo, tad katrs atsevišķi neko nepanāks," komentēja S. Riekstiņš. Viņš arī norāda, ka operatīvās vadības grupā pie šā jautājuma strādāja IZM Sporta departaments, proti, ierēdņi, nevis politiķi, un palīgā nāca arī pilsoniskās sabiedrības partneri.

Tāpat jau pirms iniciatīvas nonākšanas Saeimā bija uzsākti divi pilotprojekti – divos sporta veidos, "lai Veselības ministrija pārliecinātos, ka sporta treniņu atjaunošana ir droši izdarāma. Šie pilotprojekti bija sekmīgi, un arī atviegloja pašreiz spēkā esošā lēmuma pieņemšanu, " skaidro S. Riekstiņš.

Avots: LSM, ManaBalss.lv


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.