Divas pilsoņu atbalstītās iniciatīvas paredzami būs prioritāras nākamā gada budžetā 13. May (2021)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā sekmīgi ir izskatīts kolektīvais iesniegums "Par valsts apmaksātu pakalpojumu ieviešanu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem".

Iniciatīvas autore un Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa dalās ar saviem iespaidiem par iniciatīvas statusu un paredzamo gaitu.

"Deputāti nobalsoja vienbalsīgi, un nebija par īpašu jautājumu, ka varētu būt kādi iebildumi. Ļoti vienprātīgi.

Es īsi izstāstīju situāciju – kāpēc mēs vispār ar šādu iniciatīvu ManaBalss.lv sākām, par situāciju Latvijā kopumā attiecībā uz šiem bērniem un par to, kā šai situācijai būtu jāattīstās turpmāk.

Par atbildīgo komisiju turpmākajai izskatīšanai Mandātu komisija nozīmēja Sociālo un darba lietu komisiju. Komisijas vadītājs Andris Skrides kungs no savas puses jau bija informēts par šo jautājumu, jo mēs viņa komisijai iepriekš bijām jau vairākas vēstules sūtījuši. Viņi redz, ka šī iniciatīva kopā ar vēl vienu – "Par valsts finansētām rekonstrukcijas operācijām krūts vēža pacientēm" – būs prioritāšu starpā nākamā gada budžeta veselības sadaļā.

Tāpēc var tiek, ka divas caur ManaBalss.lv platformu gājušās iniciatīvas ir tikušas pat ļoti sadzirdētas. Cik es sapratu, par to tiek izvērsti runāts arī Veselības ministrijas līmenī. Izskatījās, ka tas ne tikai tā konceptuāli tiek virzīts uz priekšu, bet varēja saprast, ka tas tiešām ir jau darba kārtībā. Tas ir labi.

Attiecīgi arī turpmākā virzība pēc Mandātu komisijas sēdes šķiet ļoti cerīga. Protams, tad jau redzēsim.

Mīļš jums paldies par sadarbību un par iespēju. ManaBalss.lv platformu mēs izmantojam pirmo reizi, un redzi – cik ļoti veiksmīgi. Mūsu gadījumā tas ir izrādījies ļoti efektīvs instruments. Jo runājuši un vērsuši uzmanību uz šo esam jau gadiem ilgi; ir dzirdēti arī visādi solījumi – ka tūlīt, tūlīt. Bet, lūk, caur šo iniciatīvu ceļš bija ļoti ātrs un efektīvs. Par to prieks, un paldies jums par to, ko darāt. Un PALDIES VISIEM, KAS ATBALSTĪJA šo iniciatīvu ar savu parakstu!"

Iepriekš sarunā ar LSM L. Dambiņa sacīja:

"Ja līdzīgi kā ar citām diagnozēm bērniem Latvijā valsts nodrošina palīdzību – apmaksā dažādas terapijas, tad mēs, Bērnu slimnīcas fonds, uzskatām, ka tā vajadzētu būt arī attiecībā pret bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Saprotot, ka mēs nevarēsim kā organizācija palīdzēt pilnīgi visiem, kuri vēršas pēc palīdzības. Un arī mēs nevaram palīdzēt visiem bērniem pilnīgā apmērā, kā to rekomendējis ārsts."

"Sapratām, ka ir pienācis brīdis, kad ir neizbēgami jāvēršas pie atbildīgajām amatpersonām ar lūgumu sākt risināt šo jautājumu valsts līmenī," LSM stāstīja L. Dambiņa.

Avots: ManaBalss; LSM


Lūgums no ManaBalss komandas:
Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.