Iniciatīvu par nevakcinēto līdzmaksājumiem nodod Sociālo un darba lietu komisijai 02. Dec (2021)

Pēc attiecīgās iniciatīvas sākotnējās izskatīšanas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, parlaments trešdien, 1. decembrī, ārkārtas sēdē nolēma nodot izvērtēšanai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā 10’187 Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu "Neattaisnoti nevakcinētajiem ārstēšanās izdevumi ir jāsedz pašiem".

Par šādu lēmumu balsoja 47 deputāti; pret bija 20, bet 30 – nebalsoja. Plenārsēdes protokolā redzams, ka pret bija pārsvarā "Saskaņas" deputāti un pie frakcijām nepiederīgie deputāti. Spriežot pēc nebalsojušo deputātu piederības dažādām frakcijām, šis acīmredzot ir bijis frakciju biedru individuālām izvēlēm atstāts jautājums.

Salīdzinot Saeimai iesniegtos ManaBalss.lv datus ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) analīzi par parakstu atbilstību likumam (Saeimas kārtības rullis, 5.3), attiecīgajai iniciatīvai parakstu "atbirums" ir visnotaļ normas robežās. Proti, "atsijāti" ir 1.34% no Saeimai iesniegtajiem 10’326 parakstiem.

No "atsijātajiem" 137 neatbilst parakstītāju statusam, lasāms PMLP Personu datu apstrādes departamenta vēstulē Saeimai. ManaBalss.lv izsaka minējumu, ka tie visdrīzāk ir Latvijas nepilsoņu nodotie paraksti. Savukārt vēl divi paraksti nav identificētie, jo norādītie personas kodi nav Latvijas Republikā piešķirtie personas kodi. Attiecīgi, šos parakstus par iniciatīvu ir nodevuši ārvalstnieki visdrīzāk caur kādu Latvijas i-banku.

Kā publikācijā par iniciatīvas virzību, atsaucoties uz Nacionālo veselības dienestu, norāda Delfi, nesen aizvadītajā pēcsvētku nedēļā Latvijā par 26% ir palielinājies vakcinācijas pret Covid-19 temps, taču turpinājis kristies pirmreizēji sapotēto cilvēku īpatsvars.

Tāpat ir ziņots, ka patlaban valstī pret Covid-19 vakcinēti 935’153 jeb 91% nodarbināto, liecina savukārt Ekonomikas ministrijas apkopotie dati.

Avots: Saeima; ManaBalss.lv; ziņu portāls Delfi


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.