Iniciatīvu par pieejamiem treniņiem Saeimā sāks izskatīt trešdien 01. Nov (2021)

Jau gandrīz divus gadus bērnu un jauniešu sports Latvijā ir ļoti neritmisks un pakļauts dažādiem treniņu norises ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ. Jaunākie ierobežojumi bija pēdējais piliens arī sabiedrības pacietības kausā, rezulējoties ar rekordīsā laikā savāktiem parakstiem iniciatīvai, kas tūdaļ tika arī iesniegta Saeimā.

Pēc notikušās parakstu pārbaudes, iniciatīvas "Par sportu bērniem" sākotnējā izskatīšana Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā notiks trešdien, 3. novembrī, klātesot iniciatīvas autoram.

Iniciatīvas autors ir aicinājis arī pēc iesniegšanas fakta nepārtraukt parakstīt iniciatīvu, lai norādītu uz sabiedrības turpinošo atbalstu šai prasībai. Patlaban iniciatīvu parakstījuši jau vairāk par 18’000 tās atbalstītāju. Pašreizējie ierobežojumi visvairāk ietekmē iekštelpu sporta veidu treniņus. Piemēram, visu pagājušo ziemu kā basketbolistiem, tā futbolistiem, hokejistiem un vieglatlētiem nācās trenēties zem klajas debess. Tas dažādus sporta veidus nostāda atšķirīgās pozīcijās, jo kādi var arī pielāgoties, tomēr kādiem jākoncentrējas tikai uz fiziskās sagatavotības treniņiem, atstājot novārtā savam sporta veidam raksturīgos tehniskos elementus. Savukārt bez to nostiprināšanas un izkopšanas uz izcilību var necerēt. Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora vietniece Anda Mičule Latvijas Radio uzsvēra, ka šābrīža situācija būs aktuāla līdz 15. novembrim. Ja epidemioloģiskā situācija būs uzlabojusies, sporta treniņi noteikti atsāksies.

Pagaidām gan nav skaidri zināms, vai pašiem mazākajiem būs ļauts piedalīties treniņos telpās ar skolā veikto testu negatīvajiem rezultātiem. Neviens neplāno speciāli ierobežot sporta nodarbības bērniem – viss būs atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas, pauda A. Mičule.

Jau drīzumā gaidām jaunumus par iniciatīvas virzību, tāpēc – pieraksties ManaBalss jaunumiem un seko Tevis atbalstītajām iniciatīvām! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.

Avots: LSM; ManaBalss.lv


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!