Itālijā aktieri iet pie skatītājiem; ar nepilnu slodzi atver arī teātrus 30. Mar (2021)

Kopš gada sākuma Itālijā tiek īstenots "teātra piegāžu" projekts, vēsta TV3.

Projekts visā valstī darbojas jau kopš janvāra. Tajā piedalās aktieri no visas Itālijas – laikā, kad vienīgie teātros ielaistie cilvēki ir viņi paši, un tikai uz mēģinājumiem.

Šī ziņa sasaucas ar iniciatīvu "Par teātra mākslas pieejamību klātienē". Tās autors argumentē, ka teātri ir spējīgi izstrādāt drošu klātienes teātra vērošanas pieredzi, lai ievērotu visas nepieciešamās epidemioloģiskās prasības un vienlaikus attīstīt inovācijas fiziskās distancēšanās iespējām.

Itālijā mobilās izrādes var pieteikt internetā, izvēloties no dažādām "ēdienkartēm". Katrā no tām ir pieejami izrāžu fragmenti, kas atbilst dažādām gaumēm.

Aktieri parkos un iekšpagalmos plāno turpināt uzstāties, lai nezaudētu iemaņas, kad teātri tiks atvērti, un lai nopelnītu iztiku.

Kopš pagājušās nedēļas nogales – līdz ar zīmīgo Starptautiskās Teātra dienas datumu – Itālijā ir stājies spēkā arī premjera Mario Dragi dekrēts par Covid-19 krīzes risinājumu jauninājumiem. Tostarp ar 25% noslodzi ir atļauta teātru darbība zemas saslimšanas riska jeb valsts "dzeltenajos" reģionos, raksta izdevums Business Standard.

Avots: TV3; Business Standard


Seko mums Facebook un arī Intagram!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!