Jautājumu par tetovēšanas salonu atvēršanu proaktīvi pārņem izskatīšanai Saeimā 01. Jun (2021)

Jautājumu par tetovēšanas salonu atvēršanu proaktīvi pārņem izskatīšanai Saeimā.

Aicinām ikvienu jau laikus izteikt savu viedokli, balsojot ParvaiPret.lv platformā – par vai pret tetovēšanas salonu atvēršanas grozījumu.

Deputāts Uldis Budriķis (JKP) pagājušajā nedēļā iesniedza priekšlikumu likumprojektam "Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā", lai ļautu tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem strādāt.

Piektdien, 28. maijā, šo priekšlikumu izskatīja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē (skat. video no 0:38:40 līdz 0:50). Ar četrām balsīm par un četrām pret priekšlikums tika noraidīts.

Galējais lēmums par to vēl tiks pieņemts Saeimas plenārsēdē ceturtdien, 3. jūnijā.

U. Budriķis savu priekšlikumu argumentēja ar faktu, ka "legālie tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji jau pirms Covid-19 ievēroja noteikumus. Šai jomā ir augstas higiēnas prasības – par vēl stingrākas, nekā pārējā skaistumkopšanas nozarē."

"Nezinu, cik dziļi ir jāieliek galva smiltīs, lai nesaprastu, ka to daļu – apmēram 1,5% – no visas šīs nozares, kas ir legalizējušies un sniedz šos pakalpojumus salonos, ar šādiem lēmumiem mēdz dzenam dziļāk "melnajā"," attālinātajā sēdē argumentēja U. Budriķis. "Ja visi ierobežojumi un higiēnas prasības tiek pildītas, es nezinu, kāds ir arguments, lai viņiem neļautu strādāt. Ja viņi visu to pildīja jau pirms Covid-19. Tāpēc aicinu atbalstīt šo priekšlikumu un nedzīt speciālistus ēnu ekonomikā."

Jānorāda, ka no 1. jūnija skaistumkopšanas nozare, ieskaitot tetovēšanu, varēs sniegt individuālus pakalpojumus, ja pakalpojumus sniedzošā persona ir vakcinējusies vai izslimojusi Covid-19. U. Budriķa komentārs par šo atļauju ir, ka tā nepamatoti diskriminē legālos pakalpojumu sniedzējus, jo, piemēram, "frizieriem tādas šķirošanas nav bijis. [Tetovēšanas salonos] drošības prasības tika, tiek un tiks ievērotas, neatkarīgi no tā, vai pakalpojumu sniedzēji ir vai nav vakcinējušies un izslimojuši. Visas šīs prasības saskaņā ar MK noteikumiem nozare jau ir izpildījusi."

Ja atbalsti attiecīgo priekšlikumu, balso par iniciatīvu un dalies ar to sociālajos tīklos!

Ja Saeima U. Budriķa priekšlikumu neatbalstīs, iniciatīvas parakstīšana turpināsies jebkurā gadījumā. Sasniedzot likumā noteiktos 10'000 parakstus plus, kā ierasts, vismaz 300 parakstu slieksni drošībai (iemeslu skat., piemēram, šeit), šī iniciatīva nonāks Saeimā likumā noteiktajā kārtībā jau kā kolektīvais iesniegums.

Jānorāda, ka politiķu atsaucība pret pilsoņu iniciatīvām Latvijā ir ļoti augsta. Proti, no 37 likumiem, kas kopš 2011. gada ir grozīti pēc pilsoņu iniciatīvu prasībām, 20 gadījumos Saeimas deputāti vai valdības iestādes šos priekšlikumus savā dienaskārtībā pārņēma proaktīvi jeb pirms nepieciešamo parakstu skaita sasniegšanas un oficiālas iesniegšanas.

Aicinām ikvienu jau laikus izteikt savu viedokli, balsojot ParvaiPret.lv platformā – par vai pret tetovēšanas salonu atvēršanas grozījumu.

Ar šiem balsojumiem sabiedrībai ir iespēja izteikt savu attieksmi par šo un citiem likumprojektiem, pirms par tiem balso deputāti ceturtdienu plenārsēdēs. No vienas puses tas ir savlaicīgs signāls politiķiem par sabiedrības attieksmēm. No otras – līdz ar aizvien pilnvērtīgāku balsojumu salīdzinājumu platformas lietotājiem pakāpeniski veidojas datos pamatots atbilstības rādītājs ar atsevišķajiem politiķiem un frakcijām.

Platformas attīstības plānā ir arī saziņas iespēja starp Saeimas deputātiem un platformas kopienu, lai politiķi argumentētu par savām balsojumu izvēlēm.

Avots: Saeima; ManaBalss
Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.