Jelgavnieku rosinātā iniciatīva arī augstākajā instancē ir panākusi savu 30. Nov (2020)

Par labu Jelgavas pils vēsturiskās ainavas aizstāvjiem ar Augstākās tiesas lēmumu ir noslēgusies gadiem ilgusī "Depo tiesvedība".

Augstākā tiesa jeb Senāts piektdien, 27. novembrī, atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību. Attiecīgi stājās spēkā apgabaltiesas spriedums, ar kuru Depo veikalam izsniegtā būvatļauja Jelgavā ir atcelta.

Latvijas Republikas Senāts ir noraidījis SIA "Auras Centrs" kasācijas sūdzību par Administratīvās apgabaltiesas 2020. gada 21. janvāra spriedumu, ar kuru ir apmierināti biedrības "Jelgavas attīstībai” u.c. pieteikumi. Kopā pret Jelgavas pilsētas domes 2017. gada 27. aprīļa lēmumiem par veikala-noliktavas "DEPO" būvniecību Jelgavā, Cukura ielā 2, vērsās 18 pieteicēji.

Līdz ar Senāta lēmumu augstākajā instancē ir apstiprināta arī iniciatīvas "Nosargāsim Jelgavas pils vēsturisko ainavu!" prasība. Tā tika ierosināta vēl 2016. gadā, un nu šis jautājums, kas sakrīt ar iniciatīvas prasībām, ir iztiesāts par labu Jelgavas pils vēsturiskās ainavas aizstāvjiem augstākajā instancē.

Avots: biedrība "Jelgavas attīstībai"


Apsver savu atbalstu ManaBalss autoru jaunākajām iniciatīvām!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!