Migrēnas medikamentu kompensēšana varētu būt no 2023. gada 27. Oct (2021)

Valstij 2023. gadā vajadzētu sākt kompensēt kādu no migrēnas novēršanai paredzētajiem medikamentiem.

Atsaucoties uz Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andra Skrides (AP) sacīto komisijas sēdē otrdien, 26. oktobrī, ziņo Latvijas Radio.

Komisijā tika izskatīts kolektīvais iesniegums "Par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā", kas pēc atbalsta gūšanas ManaBalss.lv platformā Saeimā nonāca jūlija beigās.

Arī deputāts Vitālijs Orlovs (S) norādīja uz nepieciešamo atbalstu migrēnas pacientiem. Politiķis norādīja, ka migrēna nav parasta, bet neiroloģiska saslimšana, kam ir nepieciešami specifiski medikamenti. Viņš norādīja, ka katrs desmitais iedzīvotājs ir saskāries vai pastāvīgi slimo ar migrēnu.

Komisija nākamajā gadā kompleksi skatīs vēl citas slimību diagnozes, kuras būtu jāiekļauj kompensējamo diagnožu sarakstā vai kurām ir jāpalielina apjoms, kādā valsts kompensē medikamenti.

Cik izplatīta problēma Latvijā ir migrēna, LR1 sižetā skaidro Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības vadītāja Līga Alberliņa.

Ar precīzākiem salīdzinošajiem datiem no Lietuvas un Igaunijas, kur migrēnas medikamenti jau tiek kompensēti, komisija pie šā jautājuma plāno atgriezties 2022. gada janvārī vai februārī. Paredzami tas būs starp 2023. gada veselības aprūpes budžeta veidošanas prioritātēm.

Avots: LR1


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.