Neļauj demokrātijas telpai sarukt! 10. Dec (2018)


«Mēs nosodām to, ka mūsdienu Eiropā uz mums, pilsoniskajiem aktīvistiem un cilvēktiesību aizstāvjiem, tiek izdarīts spiediens,» publicitātes vēstulē par akciju #NeDienuBezMums raksta European Civic Forum. «Daudzās ES valstīs pilsoniskās sabiedrības brīvība un pamata brīvības tiek ierobežotas.»
ManaBalss.lv komanda pilnībā pievienojas šim uzsaukumam un brīdinājumam un kopā ar Latvijas NVO kolēģiem saka jau latviešu valodā – ne dienu bez mums, NVO!
«Kad mūsu kritiski svarīgā loma sabiedrībā netiek ņemta vērā, tiek liegta vai apdraudēta, sarūk visa demokrātijas telpa,» pauž European Civic Forum.

Latvijas iedzīvotāju aktivitāte kopā ar salīdzinoši atsaucīgo likumdevēju un izpildvaras vidi ir nodrošinājusi sabiedrības iniciatīvu platformas ManaBalss ļoti sekmīgu darbību. Kopš 2011. gada 27 no 39 Saeimā, citās institūcijās un pašvaldībās iesniegtajām iniciatīvam ir tieši un pozitīvi ietekmējušas likumdošanu un praksi. Pēc mūsu datiem šis ir augstākais sekmīgo sabiedrības iniciatīvu rādītājs pasaulē. (Lasi šeit par paveikto!)

«ManaBalss.lv visā pasaulē ir atzīta kā atvērtās valdības veiksmes stāsts,» nesenā Vašingtonas domnīcas Kārnegija Fonds Eiropas filiāles (Carnegie Europe) publikācijā raksta European Citizen Action Service digitālās demokrātijas nodaļas vadītāja Elisa Lironi. Viņa atgādina, ka ManaBlass platformu kā piemēru jau 2012. gadā ir piesaucis ASV prezidents Baraks Obama, un vēlāk par Latvijas sabiedrības iniciatīvu platformu ir rakstījis laikraksts The New York Times, The Guardian, un tā ir cildināta arī Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Tas, ka līdz šim ManaBalss.lv ir noticis vairāk par 1,12 miljoniem balsojumu par 715 iniciatīvām, tiešām ir ievērojami fakti. Tomēr ne laiks, ne dažādu jomu sabiedriskie, ekonomiskie un tehnoloģiskie procesi nestāv uz vietas. Tāpēc izšķirīgi svarīgi ir turpinoši ieguldījumi, un tas nozīmē gan finanšu, gan nefinanšu, gan nemateriālus ieguldījumus.

Mūsdienu informatīvajā pārpilnībā cilvēka uzmanība un skatiens ir kļuvis par nozīmīgu kapitālu. Jūsu turpinoša uzmanība pret norisēm sev apkārt un aktīva līdzi domāšana, ko un konkrēti kā var uzlabot, liekot lietā ManaBalss.lv iespējas, ir investīcijas labākā Latvijā un demokrātiskā sabiedrībā. Tāpat mēs esam pateicīgi par saņemto mikroziedotāju atbalstu, kas atsaucas platformā rodamajiem aicinājumiem ziedot.

Mēs ļoti novērtējam ManaBalss draugu sniegtās konsultācijas un ieguldītās darba stundas. Tie ir juristu un ekonomistu komentāri par topošajām iniciatīvām, kas palīdz turēt augstu ManaBalss iniciatīvu kvalitāti. Kā digitāla balsošanas platforma mēs esam pateicīgi IT speciālistiem par ieguldītajām darba stundām. Laikmetā, kas IT prasmes tirgū ir uz izķeršanu, šīs jūsu investīcijas ir sevišķi vērtīgas. Tāpēc mēs savus draugus un partnerus ar lepnumu saucam par demokrātijas eņģeļiem. Līdzīgi biznesa eņģeļiem viņi iegulda nākotnes vērtības vārdā, tikai tā ir jau sabiedrības un valsts, ne finansiāla vērtība.

Mēs aicinām sociāli atbildīgus Latvijas uzņēmumus apsvērt piebiedroties demokrātijas eņģeļu pulkam! Pēc līdzšinējās pieredzes ar pārliecību ir sakāms, ka jūsu investētais intelektuālais, laika un finanšu kapitāls ar ManaBalss palīdzību nesīs labumu Latvijas sabiedrībai un mūsu valsts labo vārdu pasaulē.

ManaBalss.lv kontakti:
[email protected]
mob. 22077684