OIK iedzīvotājiem atcels no 1. oktobra 17. Aug (2022)

Tā vēsta premjera Krišjāņa Kariņa ieraksts mikroblogošanas vietnē Twitter.

Premjers raksta, ka blakus atbalsta pasākumiem uzņēmējiem būs obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK "ātrāka likvidēšana arī iedzīvotājiem", proti, no 1. oktobra.

Krievijas kara Ukrainā izraisīto augsto energoresursu cenu dēļ valdība ir vienojusies par atbalstu uzņēmējiem, kas 100% kompensēs OIK izmaksas. 100% tiks kompensētas arī sadales tīkla tarifa izmaksas uzņēmējiem. Papildus atbalsts ir paredzēts arī energointensīviem uzņēmumiem.

Šī ziņa sasaucas ar pasenu ManaBalss.lv autora iniciatīvu "Maksāt tikai par patērēto elektroenerģiju". Iniciatīva praktiski "karājās gaisā" kopš 2020. gada, kad Saeima "konceptuāli atbalstīja" OIK atcelšanu mājsaimniecībām un uzņēmumiem.

Ko tāds konceptuāls atbalsts nozīmē praktiski, ManaBalss.lv komandai visu šo laiku nav bijis skaidrs. Tāpēc pretēji Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas optimistiskajam vērtējumam par iniciatīvas statusu (šeit 37. punkts), iekrāsojot to zaļu jeb kā apstiprinātu, mūsu mājaslapā tās statuss līdz šim bija – "Iniciatīva ir noraidīta".

Līdz ar jaunumiem no valdības mājas ar prieku labojam šo statusu uz pretējo. Apsveicam iniciatīvas autoru un visus parakstītājus!


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 54 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un iesaistīto pušu uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam salīdzinoši ir pat ļoti liela atsaucība, un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji. Tomēr dažām idejām patīk stiept gumiju, un noturīga to pārstāvniecība prasa laiku.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī iespēju atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu!