Par maskām sākumskolās valdībai būs jālemj vēlreiz 16. Dec (2020)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas deputāti trešdien atbalstīja ierosinājumu uzdot Ministru kabinetam atkārtoti izvērtēt ieceri no jaunā gada pirmo četru klašu skolēniem likt valkāt sejas maskas stundu laikā.

Tāpat komisijas deputāti nolēma, ka lūgs 17. decembrī sasaukt ārkārtas Saeimas sēdi, lai lemtu par šī jautājuma tālāku virzību, ziņo Delfi. Sēdē attālināti piedalījās arī plašu atbalstu guvušās iniciatīvas "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" autore.

Iniciatīvas autore pēc komisijas sēdes savā Facebook kontā komentē, ka arī masku jautājumā sākumskolās ir jāvadās pēc veselības ministres Ilzes Viņķeles (JV) principa, ka nav jēgas ieviest noteikumus, kurus nevarēs izpildīt. Proti, ka šai gadījumā skolotāji nespēs izkontrolēt masku pareizu valkāšanu visiem klases skolēniem. Autores vērtējumā masku dēļ paredzami kritīsies arī pedagoģiskā kvalitāte stundās, jo tās ievērojami apgrūtinās komunikāciju.

Tāpat viņa norāda, ka Eiropas valstu prakse par maskām skolās atšķiras. To lietojums, piemēram, Lietuvā, nav valsti paglābis no sevišķi sliktajiem Covid-19 saslimstības rādītājiem. Tāpēc Latvijā ir jāvadās tikai pēc pašu apsvērumiem.

Autore arī izteica pateicību vairākiem sēdē klātesošajiem deputātiem par sapratni un Latvijas skolu psihologu sertifikācijas komisijas loceklei Andai Suharevskai – par sniegto ekspertes ieskatu, kā tieši maskas jaunāko klašu skolēniem traucē mācīties.

Avots: ManaBalss; Delfi


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!