Par nodokļu reformu sašutusi gan sabiedrība, gan politiskā opozīcija 02. Jul (2021)

"240 000 cilvēku dabūs pa ģīmi," tik asi pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš RīgaTV 24 raidījumā "Kārtības rullis" raksturoja likuma "Par valsts sociālo apdrošināšanu" grozījumus.

No 1.jūlija likuma jaunā redakcija nosaka, ka minimālās sociālās iemaksas ir obligāts maksājums, ko par katru sociāli apdrošināmo personu jāveic vismaz no valstī noteiktās minimālās mēneša algas. Minimālo iemaksu objekts ir trīs minimālās algas – 1500 eiro ceturksnī.

Protestējot pret to, radošo profesiju domubiedru grupa ir izveidojusi kampaņu un iniciatīvu platformā ManaBalss.lv "Par 2021. gada nodokļu reformas atcelšanu". Savukārt pēc Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas iniciatīvas ir savākti 34 parlamenta deputātu paraksti, pieprasot sasaukt Saeimas ārkārtas sēdi, lai lemtu par obligāto sociālo iemaksu sistēmas ieviešanas atlikšanu, ziņo "Latvijas Avīze".

ZZS Saeimas frakcijas deputāti rosina atlikt obligātās sociālo iemaksu sistēmas ieviešanu par trīs gadiem, lai šajā laikā būtu iespējams izveidot adekvātu un mazajam biznesam atbilstošu sociālā nodokļa nomaksas regulējumu.

Arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, 53 uzņēmēju organizācijas un nozaru asociācijas ir atklātā vēstulē Saeimas deputātiem prasījuši atlikt minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu sistēmas ieviešanu līdz brīdim, kad ekonomika būs atkopusies no Covid-19 krīzes ierobežojumiem, vienlaikus šajā laikā dodot iespēju labot konstatētos “sistēmas brāķus”, informēja politiskais spēks.

Atsaucoties uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera datiem, A. Kaktiņš RīgaTV 24 sarunā norāda, ka jaunā nodokļu kārtība būs trieciens 240'000 Latvijas iedzīvotāju. "Varbūt kādiem 100'000 ir vienalga, bet tāpat paliek aptuveni 150'000, un tas ir īsi pirms Saeimas vēlēšanām. Mums iepriekšējā vēlēšanu ciklā ZZS "izpildījās" ar nodokļiem. Viņi domāja, ka viņiem medāļus dos, bet viņi palika opozīcijā. Mēs redzam, ka pat nemācās no kļūdām, kuras burtiski ir taisītas pirms pāris gadiem, nesaprotot kopsakarības. Kā mēs te varam runāt par briedumu vai viedumu?"

Avots: RīgaTV 24; NRA portāls; LA portāls


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.