Parīzes slimnīcu šefs aicina noteikt līdzmaksājumus par nevakcinēto ārstēšanu  04. Feb (2022)

3000 eiro dienā par nedēļu līdz desmit dienām garu ārstēšanās kursu – tādas ir vidējās smago Covid-19 saslimšanas gadījumu izmaksas Parīzē.

Lai mazinātu šā finanšu spiediena ietekmi uz citu pacientu grupu veselības aprūpes kvalitāti, Francijas galvaspilsētas slimnīcu sistēmas vadītājs Martēns Iršs (Martin Hirsch) aicina noteikt nevakcinēto pacientu līdzmaksājumus par saņemto aprūpi, ziņo aģentūra Reuters.

M. Irša vērtējumā "gaisā uzskrējušās" veselības aprūpes izmaksas ir sekas vienas sabiedrības grupas bezatbildībai un apdraud veselības aprūpes sistēmas pieejamību visiem citiem.

Virkne Francijas veselības aprūpes profesionāļu, kā arī labējā flanga politiķi par šiem komentāriem ir aicinājuši Parīzes slimnīcu vadītāju atlaist no darba. Parīzes pilsētas galva, sociālistu politiķe Anna Idalgo (Anne Hidalgo), kas vada pilsētas slimnīcu padomi un attiecīgi ir arī M. Irša priekšniece, viņa priekšlikumu neatbalsta.

Francijas veselības ministrs pagaidām nav komentējis M. Irša priekšlikumu, toties prezidenta Emanuēla Makrona partijas biedrene un parlamentāriete Olga Živernē (Olga Givernet) ir norādījusi, ka "mediķu kopienas uzstādītais jautājums nav ignorējams", raksta Reuters.

Janvāra vidū Francijā veiktajā aptaujā 51% respondentu pauda attieksmi, ka līdzmaksājumu noteikšana nevakcinētajiem par to veselības aprūpi saistībā ar smagu saslimšanu ar Covid-19 būtu pieņemams risinājums.

Parlamenta konservatīvie jau ir iesnieguši attiecīgu likumprojektu, bet tas tika noraidīts. Līdzīgs regulējums ar nevakcinēto līdzmaksājumiem jau ir spēkā Singapūrā. Tur Covid-19 pacienta aprūpe vidēji izmaksā virs 16’000 EUR.

Šī ziņa sasaucas ar pašlaik Saeimā izskatāmo iniciatīvu "Neattaisnoti nevakcinētajiem ārstēšanās izdevumi ir jāsedz pašiem" (skat. Mandātu komisijas mājaslapā, 93. punkts), kā arī ar parakstu vākšanas procesā esošo iniciatīvu "Par sadarbspējīga sertifikāta piešķiršanu par sevi atbildīgiem nevakcinētajiem iedzīvotājiem", kas piedāvā alternatīvu – brīvprātīgu – risinājumu ar praktiski līdzvērtīgu iznākumu.

Avots: Reuters; ManaBalss.lv


_____________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 45 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.