Pastum savu tiesību robežas plašākas! 26. Apr (2021)

Covid-19 laiks ir pierādījis, ka Tavai balsij ir jātiek sadzirdētai arī ļoti operatīvu rīcībpolitikas lēmumu pieņemšanā.

Kopā mums tas ir zināmā mērā izdevis. Iniciatīva "Atcelt centralizētos eksāmenus" un "Atlikt kredīta maksājumus Latvijas iedzīvotājiem" 2020. gadā nodrošināja pilsonisko līdzdalību krīzes risinājumos nacionālā mērogā. Būvējam tālāk uz jau sasniegtā!

Starp pārējām iniciatīvām jau šogad – 2021. gadā – Saeimā ir iesniegti arī seši kolektīvie iesniegumi par Covid-19 regulējumiem:

"Atļaut braukšanas apmācības un eksāmenus autoskolās

"Ļausim bērniem skolā brīvi elpot" (atkārtoti)

"Par patiesu Covid-19 statistiku"

"Par vakcinācijas biroja likvidēšanu "

"Vakcinācijai aizvien jābūt brīvprātīgai"

"Gribam sportot tagad"

Latvijas pilsoņu interese par plašākām līdzdalības tiesībām un instrumentiem ir nepārprotama, un arī ManaBalss komanda pastāvīgi strādā, lai sabiedrības līdzdalības iespējas un tiesības padarītu vēl plašākas.

Starp nesenākajiem jauninājumiem ir iespēja izteikt savu viedokli par Rīgas pašvaldībā veidotajiem lēmumiem un par valdībā veidotajiem Covid-19 krīzes regulējumiem, kamēr tie ir vēl izstrādes procesā.

Jānorāda, ka gan šo aktivitāšu, gan, piemēram, Ministru kabinetam adresēto ManaBalss autoru iniciatīvu juridiskais statuss likumdošanā nav atrunāts. Tāpēc, radot un dodot jums šādas jaunas iespējas, mēs kā ManaBalss komanda un mēs kā sabiedrība kopumā "spiežam uz robežām" un radām pieprasījumu pēc vēl plašākas un mērķtiecīgākas sabiedrības līdzdalības un lai tā tiktu atrunāta arī likumdošanā un noteikumos.

Nereti mēs savas spēcīgās puses novērtējam tad, kad saņemam komplimentus. Un Latvijas politiķi un amatpersonas nav izņēmums. Tāds kompliments ir arī ManaBalss projekta nokļūšana World Justice Challenge 2021 finālā.

Palīdzi šim projektam arī sacensībās par galveno balvu, lai mūsu kopējais veiksmes stāsts kļūtu vēl spēcīgāks! Šeit Tu vari iepazīties ar finālā iekļauto ManaBalss projektu un nobalsot par to atklātajā balsojumā!

Tas Tev prasīs drusku laika, un diemžēl apraksti ir tikai angļu valodā, bet ļoti novērtēsim, ja to izdarīsi. Paldies Tev!

Novērtējot savas stiprās puses, mēs tās labāk apzināmies un spējam padarīt tās vēl spēcīgākas un labākas.
Abonē ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!