Sevišķi diasporai digitālā līdzdalība ir kļuvusi vēl pieejamāka 29. Oct (2020)

Kopā ar Latviešu centru Minsterē esam izveidojuši stingrās autorizācijas iespēju arī tiem Latvijas pilsoņiem, kuriem nav Latvijas i-banku kontu vai eParaksts iespējas.

Turpmāk ManaBalss platformā varēs autorizēties, izmantojot LR pilsoņa pasi vai ID karti.

Šī iespēja ir sevišķi aktuāla Latvijas pilsoņiem diasporā, jo, dzīvojot un strādājot ārzemēs, daudziem vairs nav kontu Latvijas i-bankās, kā arī nav nokārtots eParaksts.

Latvijas Universitātes (LU) pētnieku veiktajā aptaujā balsojumus par iniciatīvām ManaBalss platformā diasporas latvieši uzskata par otro efektīvāko sabiedrības līdzdalības veidu pēc piedalīšanās Saeimas vēlēšanās. Proti, vēlēšanas kā savu pilsonisko aktivitāti min 54% aptaujāto diasporā, un balsojumus ManaBalss platformā – 32%.

Uz šo faktu norāda arī LU Diasporas un migrācijas pētniecības centra direktore Dr. Inta Mieriņa savā prezentācijā "Kā līdzdarbojas Latvijas diaspora: šķēršļi un iespējas". Šī lekcija notika ManaBalss un Latviešu centra Minsterē attālinātajā seminārā "Pilsoniskā līdzdalība un digitālā demokrātija".

Izmanto šo jauno iespēju savu interešu pārstāvniecībai un dalies ar šo ziņu sociālajos medijos!

Projektu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.


Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!