"Šurp, planšetes, uz skolu!" 03. Apr (2020)

Starp citām Covid-19 krīzes laika iniciatīvām, kuru iesniegumus ManaBalss saņem, ir arī aicinājumi mazināt mācību slodzi skolēniem un pedagogiem neierastajā attālināto mācību situācijā. Lai risinātu attālinātās izglītības problēmas, cita starpā Latvijas skolām tiek piegādāti vairāki tūkstoši viedierīču - tā par mācību procesa uzlabojumiem mums komentē izglītības speciālisti.

Kā ikviens iniciatīvas priekšlikums, arī ierosinājums par mācību slodzes pielāgošanu krīzes apstākļiem tiek vērtēts pēc ManaBalss iniciatīvu kvalitātes kritērijiem un saņem ekspertu konsultācijas.

Šā jautājuma sabiedriskā nozīmīguma dēļ publicējam izglītības ekspertu sniegto komentāru, jo tas varētu būt aktuāls daudziem.

Vērtējot mums iesūtīto priekšlikumu "Mācību apjoma samazināšana Covid-19 karantīnas periodā", ManaBalss sazinājās ar vecāku organizāciju "Mammām un tētiem" un Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību. Abas puses neatkarīgi viena no otras ir vienisprātis, ka ir jāsagaida plašāki dati, lai spriestu par varbūtējo mācību slodzes problēmu un tās risinājumu.

Proti, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagājušajā nedēļā jau ir veikusi skolēnu un vecāku aptauju. Tālākiem lēmumiem, ieskaitot šādas iniciatīvas publicēšanu ManaBalss platformā, vajadzētu sagaidīt rezultātus, kas ļaus objektīvāk izvērtēt pašu problēmu un risinājumus.

Attālināto mācību "pirmā nedēļa bija ļoti saspringa visiem – gan skolēniem, gan pedagogiem, gan vecākiem," komentārā raksta mūsu uzrunāta izglītības eksperte, "bet nu jau otrās nedēļas laikā ir uzlabota sadarbība."

"Mācību slodze ir ļoti atšķirīga. Mēs aicinām vecākus pārrunāt savu un bērnu noslogotību ar pedagogiem un meklēt kompromisus. Daudzos gadījumos tie ir jau rasti.

Tāpat ieteiktu nedaudz nogaidīt ar iniciatīvas uzsākšanu, jo drīzumā skolēniem būs nogādātas par valsts budžeta līdzekļiem iegādātās tehnoloģijas – 2366 viedtālruņi un 3000 planšetdatoru, lai varētu sekmīgāk attālināti mācīties.

No pirmdienas būs arī mācību raidījumi "Tava klase"; pedagogi būs vēl vairāk pilnveidojuši savu attālināto darbu; būs arī IZM aptaujas rezultāti."

Avots: ManaBalss


Tavai balsij ir nozīme!

Šī ziņa sasaucas ar sekojošām iniciatīvām:

IEVIEST SKOLĀS ELEKTRONISKĀS GRĀMATAS

E-GRĀMATAS UZ SKOLU!

Apsver savu atbalstu!