"Tauta vēlas rupjmaizi, bet viņiem cep kūkas" – talsinieki prasa topošā bērnu laukuma publisku apspriešanu 03. Jun (2021)

Attēlā: Plānotās pārbūves projekta vizualizācija no portāla "Talsu Vēstis"

Bērniem ir vajadzīgas rotaļiekārtas, kuras tie reāli izmanto – tāda ir Talsu sabiedrības kritika par domes ieplānoto un jau līdz līguma slēgšanai nonākušo bērnu laukuma atjaunošanas projektu.

Projekta kritiķi prasa klasisku rotaļlaukumu un pauž bažas, ka, ja īstenos pašreizējo ideju, tad "klasiskais bērnu laukums Talsos būs pēc padsmit gadiem", raksta "Talsu Vēstis". Šī ziņa par pašvaldībā spraigo situāciju sasaucas ar ManaBalss publicēto iniciatīvu "Uzklausīt iedzīvotājus, veidojot bērnu laukumu Talsos", kas samērā strauji gūst atbalstu un, juridiski vērtējot, jau varētu tikt iesniegta pašvaldībā kā kolektīvais iesniegums.

Pašvaldības deputāti ir aicināti tikties 11. jūnijā, lai diskutētu par līguma slēgšanu ar iepirkumā izraudzīto pretendentu par esošā bērnu laukuma atjaunošanas pirmo kārtu, savā publikācijā ziņo "Talsu Vēstis".

Jānorāda, ka likumdošanā pašlaik kolektīvo iesniegumu statuss pašvaldībās nav atrunāts, tāpēc no vienas puses tie var tikt iesniegti ar jebkādu savākto parakstu skaitu, ko iesnieguma autori uzskata par gana reprezentatīvu. No otras puses ir jāņem vērā, ka pašvaldībai nav likumdošanā noteikta pienākuma šos kolektīvos iesniegumus izskatīt prioritāri. Proti, ja tas notiek, tad tā ir pašvaldības politiķu pašu iniciatīva, reaģējot uz šādi paustām sava elektorāta interesēm.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" grozījumiem, kas paredzami stāsies spēkā no nākamā gada, kolektīvam iesniegumam Talsu novada pašvaldībai būtu jābūt ar vismaz 200 parakstiem (skat. topošā likuma 58. pantu). Šīs publikācijas tapšanas laikā attiecīgo iniciatīvu ir parakstījuši jau divreiz vairāk tās atbalstītāju.

Avots: portāls "Talsu Vēstis"; ManaBalss
Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!


Apsver savu atbalstu jaunākajām iniciatīvām ManaBalss platformā!


Abonē arī ManaBalss iniciatīvu jaunumus savā e-pastā! To var viegli izdarīt, mūsu mājaslapas viedlogā "ManaBalss.lv labās ziņas – Tavā e-pastā!" ierakstot savu adresi.