Uzvara iniciatīvai: koalīcija atbalsta nacionālās koncertzāles izveidi Kongresu namā 09. Feb (2022)

(Ziņa ir papildināta ar pēdējām divām rindkopām.)

Koalīcija sēdē pirmdien, 7. februārī, atbalstījusi nacionālās akustiskās koncertzāles izveidi Kongresu namā, raksta LSM.

Par to pēc koalīcijas partiju pārstāvju tikšanās paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un uzsvēra arī vairāki citi politiķi.

Premjers sacīja, ka koalīcijas sēdē uzklausīts kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), kurš izklāstījis līdzšinējo nacionālās akustiskās koncertzāles izveides procesu.

Valdošo partiju pārstāvji politiski atbalstījuši koncertzāles attīstību Kongresu namā, teica premjers, norādot, ka tuvākajā laikā šis jautājums tiks skatīts valdībā.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P) sacīja: izskatās, ka nacionālās akustiskās koncertzāles projekts būs dzīvotspējīgs, jo tam atbalstu paudusi arī Rīgas pašvaldība.

"Šķiet, ka samezglojums ir pārvarēts un turpmākais ir tikai praktiskas dabas jautājums," piebilda D. Pavļuts.

Līdz ar šo par atbalstītu ir uzskatāma arī Kultūras ministrijā savulaik iesniegtā iniciatīva "Par sabiedrības atbalstītu XXI gadsimta koncertzāli".

Šī ir jau otrā pilsoņu iniciatīva šā gada ManaBalss.lv iniciatīvu "kontā", kas ir spēcīgi ietekmējusi politiskās diskusijas, novedot pie apstiprinoša lēmuma. Proti, janvāra vidū Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija konstatēja, ka ar atpakaļejošu datumu arī iniciatīva "Par sportu bērniem" ir uzskatāma par savu mērķi sasniegušu (skat. Mandātu komisijas statistikā, 95. punkts).

Tāpat uz paredzami pozitīvu lēmumu virzās Juridiskajā komisijā izskatāmā iniciatīva "Publisku revīziju Saeimas budžetam!", ziņo tās autori no NVO "Delna – Sabiedrība par atklātību".

Avots: LSM; ManaBalss.lv


_______________________________________

Lūgums no ManaBalss komandas:

Tā kā interesējies par šo ziņu un visdrīzāk esi arī ManaBalss plašās kopienas dalībnieks/-ce, mēs būtu ļoti pateicīgi, ja Tu ziedotu platformas darbības uzturēšanai.

Arī Tavi ziedojumi palīdz nodrošināt lielo "aizkulišu" darbu, ko prasa pilsonisko iniciatīvu reālas ietekmes panākšana. Ar 36 pēc pilsoņu iniciatīvām mainītiem likumiem kopš 2011. gada ap ManaBalss platformu radītā pilsoniskās līdzdalības ekosistēma ir unikāli sekmīga pasaules mērogā.

Tās efektivitāte izriet no platformas ManaBalss darba augstās kvalitātes un ar to saistītās uzticības pret to, ko mēs arī kopā ar Tevi darām. Mūsu kopējam darbam ir salīdzinoši pat ļoti atsaucīgi un pret to ar cieņu izturas politiķi, ministrijas un citas publiskā sektora iestādes, amatpersonas, juristi un dažādu jomu eksperti, nevalstiskās organizācijas un mediji.

Arī Tu esi lieliska Latvijas sasnieguma un spēcīga stāsta daļa! Ļauj tam skanēt arī turpmāk – iesaisties, balso, dalies ar ManaBalss iniciatīvu ziņām soctīklos, rosini savas iniciatīvas. Un apsver arī atbalstīt mūsu darbu ar ziedojumu.

Tavai balsij ir nozīme!